Днями у м. Вінниці відбувся перший обласний лісівничо-просвітницький фестиваль «Пізнай ліс!».

  Працівники Обласного управління лісового та мисливського господарства та держпідприємств лісового господарства Вінниччини ознайомили вінничан зі щоденним життям подільського лісу, особливостями роботи лісівників.

  Крім презентації держлісгоспів, захід також включав різноманітні виставки, конкурси, вірші, пісні та хореографічні композиції від членів учнівських лісництв області.

  Під час відкриття фестивалю перший заступник голови ОДА Андрій Гижко акцентував увагу на особливо важливій праці лісівників-професіоналів. «Створення лісів майбутнього на Вінниччині є спільною справою як лісівників, так і вінничан. А організація та проведення таких пізнавальних заходів, як Фестиваль «Пізнай ліс» є необхідними і корисними», - зауважив посадовець.

  У своєму вітальному слові начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар підкреслив, що перший обласний лісівничо-просвітницький фестиваль «Пізнай ліс!», який відтепер проводитимуть щороку, покликаний допомогти жителям області пізнати велич лісу та усвідомити необхідність щоденного піклування про довкілля, ознайомившись з роботою професіоналів-лісівників.

  Учасники фестивалю також дізналися багато цікавого про флору і фауну подільського лісу, лісові культури та лісове насіння. Також вінничани та гості міста ознайомилися з продукцією побічного користування вирощування посадкового матеріалу, базовими лісорозсадниками, теплицями. Усі охочі побачили навіть екзотичну красу, яку вирощують лісівники для озеленення населених пунктів, садиб.

  Під час фестивалю присутнім розповіли про особливості висаджування лісових культур, приживлення молодих дерев та догляд за ними, про подолання природних катаклізмів лісівниками та захист молодих насаджень від диких тварин.

  У центрі уваги відвідувачів також були питання охорони і захисту лісу, мисливське господарство, життя диких тварин. Варто зазначити, що популяція червонокнижного зубра Вінниччини є найбільшою в Україні. Також відбувається розведення фазанів, ланей, муфлонів, оленів. Учасники фестивалю дізналися чимало цікавого про умови для полювання, рекреаційні можливості лісу.

  Окремо було представлено просвітницьку діяльність вінницьких лісівників. Цікавими були виступи членів учнівських лісництв, які діють на базі держлісгоспів. Концертна програма фестивалю була насиченою яскравими, талановитими виступами, хореографічними композиціями, піснями, віршованими вітаннями. Учасники фестивалю також мали можливість поспілкуватися з творчими, унікальними, безмежно відданими лісу людьми, які віддано працюють у лісовому господарстві.