Погребищенський відділ з питань призначення, перерахунків та виплати пенсій Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області інформує

  Пенсійне забезпечення в Україні - це вид соціального забезпечення населення, який пов’язаний з виплатою щомісячних грошових виплат – пенсій – непрацездатним громадянам у зв’язку з настанням певних найбільш несприятливих соціальних обставин - старості, інвалідності, втрати годувальника та інших, передбачених чинним законодавством.

  Визначальним чинником для призначення пенсії наразі є страховий стаж – кількість сплачених вами або вашим роботодавцем страхових внесків протягом трудового життя. Якщо ви маєте його достатньо, вам призначать пенсію, не вистачає стажу - права на пенсію ви не маєте.

  Із 1 січня 2018 року, щоб отримати пенсію, потрібно мати 25 років страхового стажу. І з кожним роком ця цифра збільшуватиметься на один рік, доки до 2028 року не досягне 35 років. Пенсійний вік для чоловіків та жінок, які народились після 01.04.1961 року – 60 років. Сьогодні на пенсію можуть виходити жінки у віці 58 р 6 міс. і старші. Чинним законодавством передбачено також можливість призначення пенсій зі зниженням пенсійного віку (на пільгових умовах).

  У 63 роки пенсія за віком як для чоловіків, так і для жінок призначатиметься в разі наявності страхового стажу від 15 до 25 років. Кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу збільшуватиметься на 1 рік до досягнення в 2028 році 25-35 років страхового стажу. Якщо в 63 річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу вона має право обирати - допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 63 до 65 р. Починаючи з 1 січня 2019 року особам, у яких страховий стаж становитиме 15 р., пенсія за віком призначатиметься в 65 років. Особи, що не матимуть 15 р., матимуть право на призначення ДСД після досягнення 65 років за сукупним доходом сім’ї.

  Однак тимчасово, в період з 01.01.2018 по 31.12.2020 р. особам, які досягли пенсійного віку та мають не менше 15 р. стажу органами соціального захисту населення призначається тимчасова ДСД, з урахуванням середньомісячного сукупного доходу.

  Наявність необхідного страхового стажу визначається на дату досягнення відповідного пенсійного віку.

  Перерахунки вже призначених пенсій можна умовно розділити на 2 види :

 • індивідуальні перерахунки пенсій:
 • масові перерахунки пенсій.

  Індивідуальні перерахунки здійснюються при зверненні пенсіонера до управління ПФ із відповідною заявою. Це може бути перерахунок пенсії із врахуванням заробітної плати за інший період,у зв’язку з додаванням до стажу певного періоду роботи або встановлення до пенсії певної надбавки чи підвищення.

  Масові перерахунки проводяться органами ПФУ відповідно до прийнятих законодавчих та нормативних документів. Такі перерахунки стосуються значної кількості пенсіонерів, проводяться автоматизованим способом і не передбачають звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду.

  У 2018 році масові перерахунки проведено:

  1 ) з 1 січня та надалі щомісячно – для осіб, які досягли 65 років, мін. розмір пенсій за віком, за умови наявності у чоловіків 35 р. стажу, у жінок – 30, встановлюється у розмірі 40 % мінімальної заробітної плати, визначеної Законом про Державний бюджет Ураїни на відповідний рік. (3723 х40 %) – 1489,20.

  1) З 01 квітня – цей перерахунок стосувався виключно тих, хто після виходу на пенсію продовжував працювати, набув страховий стаж, але свого часу не звернувся до органів Фонду. Це стандартний перерахунок, який проводився з 1 січня 2004 року. Але відмінність у тому, що раніше такий перерахунок здійснювався лише за заявою людини, а тепер – проводитиметься автоматично, без звернення пенсіонера.

  2) з 1 липня – проведено перерахунок пенсій, у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму. Мінімальний розмір пенсійної виплати зріс з 1373 до 1435 грн.

  Аналогічний перерахунок буде проведено з 1 грудня 2018 року. Прожитковий мінімум для осіб , які втратили працездатність зросте до 1497 грн.

  Крім того, з 01.03.2019 року планується здійснити щорічну індексацію раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

  Погребищенський відділ з питань призначення, перерахунків та виплати пенсій Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області обслуговує 9696 пенсіонерів. Із загальної кількості отримують пенсію:

 • за віком –7575 чол.
 • у разі втрати годувальника – 519 чол.
 • за вислугу років – 257 чол.
 • соціальні пенсії – 106 чол.
 • по інвалідності – 1207 чол.

  Особи, які проживають в сільській місцевості складають 6710 осіб.

  Із загальної кількості пенсіонерів, які отримують пенсію – мають статус:

 • діти війни - 3132 чол.
 • учасники війни – 546 чол.
 • учасники бойових дій – 50 чол.
 • інваліди війни – 53 чол.
 • сім’ї загиблих і померлих інвалідів війни – 121 чол.

  Середньомісячний розмір призначених пенсій складає – 1887,10 грн.

  Протягом 8 місяців поточного року призначено 199 нових пенсійних справ, проведено 552 перерахунки пенсій, в тому числі у зв’язку із донесенням додаткових документів про стаж роботи, перерахунків з добавленням стажу та заробітку.

  Особлива увага на сьогоднішній день приділяється питанню виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам. Управлінням забезпечено невідкладний прийом таких громадян та індивідуальний підхід до кожного при вирішенні питання виплати пенсії. Станом на 01 вересня 2018 року в Управлінні отримують пенсію 91 особа - переселенці з Донецької та Луганської областей.

  Одним із пріоритетних завдань, які сьогодні стоять перед органами Пенсійного фонду є вдосконалення організації роботи по обслуговуванню громадян. Протягом 8 місяців 2018 року на прийом в Управління звернулось 5676 громадянин, надано 7059 послуг. Основні питання, з якими звертаються – це питання пенсійного забезпечення: перевірки правильності призначення та перерахунку пенсій, можливості підвищення розміру пенсій, порядок виплати пенсій працюючих пенсіонерів. Залишається і актуальним питання щодо нарахування пенсій та проведення їх перерахунків відповідно до спеціальних законів.

  Прийом громадян в нашому управлінні проводиться щоденно, крім суботи та неділі з 8 до 17 год., без перерви на обід. Спеціалісти управління завжди нададуть кваліфіковану допомогу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій, одержання інформації з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру та інших питань в межах своєї компетенції.

  Начальник Погребищенського відділу з питань призначення, перерахунків та виплати пенсій Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області С. Шлапак