Про підсумки соціально – економічного розвитку району за 9 місяців 2018 року йшлося у виступі начальника відділу економічного розвитку та торгівлі РДА Марини Нечипорук

  Протягом звітного періоду 2018 року райдержадміністрацією спільно з органами місцевого самоврядування вживалися необхідні заходи щодо забезпечення комплексного розвитку району, належного життєвого рівня населення та стабільної суспільно-політичної ситуації в районі.

  З метою вирішення актуальних питань життєдіяльності району особлива увага приділялась виконанню завдань і заходів Програми економічного та соціального розвитку Погребищенського району на 2018 рік.

  Об'єктивним критерієм оцінки нашої співпраці є виконання районного бюджету та розв'язання першочергових соціальних проблем. Будь які реформування та подальший розвиток, особливо соціальної сфери, потребують додаткових коштів. Впродовж цього року ми досить потужно відчуваємо збільшення навантаження на плечі місцевих бюджетів.

  Пріоритетними були питання проведення ремонтних робіт в об’єктах соціальної інфраструктури, енергозбереження, децентралізації та об’єднання територіальних громад, вдосконалення системи надання адміністративних послуг та поліпшення їх якості, ремонт доріг.

  Сільське господарство є визначальним у розвитку економіки району. В районі на звітну дату завершується збір зернових та зернобобових культур. На сьогодні намолочено рекордний урожай - 153,5 тис. тонн, при урожайності 61,0 ц/га.

  Кукурудзи на зерно намолочено 56,6 тис. тонн, при урожайності 92,7 ц/га. Завершується обмолот соняшнику, намолочено 30665 тонн, при урожайності 36,0 ц/га.

  Хоча район і дотаційний, проводилася відповідна робота щодо наповнення бюджету і збільшення власних надходжень. Всіма територіальними громадами перевиконано свої бюджети, що дало змогу спрямувати кошти на вирішення першочергових проблем.

  Ефективним шляхом розвитку територій населених пунктів є участь органів місцевого самоврядування в конкурсах та грантах. На обласний конкурс підготовлено 24 проектних пропозиції. Переможцями визнано 9 проектів. Загальна вартість виграних проектів становить 2 млн. 128 тис. грн., грантові кошти становлять – 744 тис.грн., ще 220 тис.грн. – спонсорські кошти господарюючих структур району. Співфінансування з районного бюджету становить 363 тис.грн., слід відмітити участь місцевих бюджетів у сумі 802 тис.грн.

  Проводиться використання коштів субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій в сумі 500 тис.грн (це на освітлення окремих вулиць в с. Новофастів та в селищі Погребище Перше, придбання дитячого ігрового майданчика в м. Погребище (в районі цукрозаводу) , придбання меблів для садочку в с. Плисків). Виділено спів фінансування з місцевих бюджетів в сумі 134,2 тис.грн.

  Важливою сферою економіки району є житлово – комунальне господарство.

  За звітний період органами місцевого самоврядування проведено капітальний та поточний ремонт дорожнього покриття вулиць комунальної власності, на що освоєно більше 6 млн. грн., з цієї суми спонсорські кошти становлять 3 млн.грн.

  За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 1 млн. 355 тис.грн. та спів фінансування з міського бюджету такої ж суми Погребищенською міською радою виконані роботи з капітального ремонту дорожнього покриття та тротуарів по вул. Вишнева. Завершилися роботи по капітальному ремонту тротуару по вул. Київська (район цукрозаводу), загальна вартість робіт 838 тис.грн.

  Актуальним на сьогодні є питання з поводженням із твердими побутовими відходами. Сільські голови, міська рада працюють в даному напрямку. На сьогодні придбано контейнери для збору сміття на що витрачено 700 тис. грн.

  Впродовж звітного періоду проводились роботи по проведенню зовнішнього освітлення у 9 населених пунктах (Адамівка, Бабинці, Білашки, Мончин і Сопин, Морозівка, Новофастів, Ширмівка, Левківка) на що освоєно кошти в сумі 769,0 тис.грн., які виділені з місцевих бюджетів громад.

  Проводяться роботи з будівництва, ремонту систем возабезпечення, в 5 населених пунктах за рахунок коштів місцевого бюджету та коштів населення. Розпочаті будівельні роботи та в м. Погребище по вулицях Сьомака, Рокитна, П. Тичини, Молодіжна.

  За даними громад з початку року на соціально – економічний розвиток територіальних громад спрямовано майже 10 млн. грн., з них спонсорських коштів – 3,5 млн. гривень.

  У звітному періоді в закладах освіти продовжуються роботи з реалізації проектів з енергозбереження, це капітальний ремонт даху в Погребищенській школі №2, заміна даху, дверей, вікон на енергозберігаючі та ремонт приміщення корпусу №2 Погребищенської школи №1, будівництво опалювального пункту для теплопостачання Погребищенського дошкільного закладу №3 (в районі цукрозаводу), будівництво котельні для опалення Борщагівської школи.

  Сьогодні в районі, як і у всій державі іде процес впровадження Нової української школи. Отримано субвенцію із державного бюджету на укомплектування перших класів у сумі 888,9 тис.грн, ще 90 тис.грн. – спів фінансування з районного бюджету. Проведені процедури закупівлі парт, принтерів, роздаткового матеріалу.

  Заклади охорони здоров’я району та їх підрозділи протягом звітного періоду працювали в звичному режимі. Надавалась первинна медична допомога підрозділами центру первинної медико-санітарної допомоги та вторинна медична допомога Погребищенською ЦРЛ.

  Так, за звітний період для потреб центральної районної лікарні було придбано сучасне діагностичне обладнання:

  • дихальний апарат в реанімацію 283 тис.грн.;
  • біохімічний аналізатор в лабораторію 85 тис.грн.

  Розпочато ремонтні роботи в інфекційному та дитячому відділеннях, в офтальмологічному кабінеті та кабінеті функціональної діагностики, які мають розміститися в нових приміщеннях.

  Впродовж звітного періоду дооснащено амбулаторії новим медичним обладнаням на що витрачено 368,4 тис.грн. Придбано медичне обладнання у ФП с. Морозівка за кошти сільського бюджету в сумі 51,2 тис.грн.

  Проведено ремонт даху в Ширмівській амбулаторії за кошти сільського бюджету в сумі 74,3 тис.грн. Проведено ремонтні роботи в амбулаторії, що знаходиться на ст.Ржевуська на суму 20 тис.грн.

  Впродовж звітного періоду на придбання медикаментів для первинної та вторинної ланки витрачено 220 тис.грн. бюджетних коштів.

  З початку року на зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури району використано 350,0 тис.грн, на ремонт закладів культури використано 830,0 тис.грн.

  В планах залишається продовження роботи щодо створення музейної кімнати учасників АТО в приміщенні районного краєзнавчого музею.

  Розпочато роботи по реконструкції адміністративного будинку з добудовою та переобладнанням під музичну школу по вул. Вишнева 3 в м.Погребище Вінницької обл. на що з місцевого бюджету було виділено кошти в сумі 1,5 млн.грн., що дозволить вирішити ще одну проблему міста – створення додаткових місць у садочку №1.

  Підприємництво на сьогодні займає важливе місце у економічному та соціальному розвитку району. За звітний період в районі свою діяльність проводять 710 фізичних осіб та 139 діючих юридичних осіб.

  В районі діяла Програма розвитку малого та середнього підприємництва, якою передбачалося фінансування відсоткових ставок за кредитами банківських установ, які отримали субєкти господарювання. Проте, за два роки цієї програми жодного звернення не надходило. Як започатковано в області, так і в нашому районі затверджено нову «Програму підтримки та партнерства між районною владою та суб’єктами малого і середнього бізнесу через проведення конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи) на 2018 - 2020 роки». Вже є звернення від підприємців,умови конкурсу розміщено в районній газеті «Колос», на веб - сайті райдержадміністрації. В листопаді місяці буде проходити конкурс стартапів.

  На обласному конкурсі розвитку власного бізнесу, переміг ФОП Ільченко Микола із с. Сопин з бізнес – планом: «Розширення асортименту сільської крамниці та її соціальної функції в селі».

  Працює Центр надання адміністративних послуг, яким надається 159 адміністративних послуг. За звітний період Центром надано 15982 послуги.

  На території району функціонує 5 прийомних сімей і 2 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 24 дитини, позбавлених батьківського піклування та одна особа з числа дітей-сиріт. В 7 сім’ях усиновлювачів проживає 9 дітей.

  Обласною комісією прийнято рішення про виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 2,7 млн.грн. для придбання трьох житлових об’єктів для дитячого будинку сімейного типу, дитини – сироти та двох осіб з числа дітей – сиріт. В районі проводиться робота щодо освоєння виділених коштів до кінця поточного року.

  Ще одне питання, яке пов’язане з бюджетною децентралізацією та постійно піднімається на нарадах в голови обласної державної адміністрації – економія бюджетних коштів через систему ПРОЗОРО. Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія від 21 лютого 2017 року №116 «Про ефективне використання бюджетних коштів при здійсненні публічних закупівель» усі структурні підрозділи райдержадміністрації, які фінансуються з районного бюджету зобов’язані допорогові закупівлі проводити через електронну систему ProZorro починаючи із 5 тис.грн.

  Те, що зараз у замовників є вибір - або оголосити тендер через систему або ж швиденько укласти контракт з сусіднім підприємством і не перейматися з такими тривіальними поняттями, як конкуренція і прозорість, означає, що є велика спокуса вибрати саме другий варіант.

  Згідно з інформації модуля аналітики ПРОЗОРО, за звітний період поточного року 8 замовників закупівель провели тендерні та допорогові торги на суму 13,7 млн.грн., з них допорогових на суму 3,8 млн.грн. Економія коштів становить 415 тис.грн.

  В районі започаткувало свою діяльність підприємство ТОВ "Мясна легенда", яке займається виробництвом ковбасних виробів.

  Продовжується реалізація проекту компаній KNESS по будівництву сонячних електростанцій в м. Погребище. Роботи виконані на 60%, де працює 120 робочих. За тиждень заплановано розпочати вишукувальні роботи і на території Плисківської громади для будівництва сонячних батарей.

  До завершення поточного року необхідно продовжити виконання запланованих заходів, докласти зусиль щодо виконання річних показників за своїми напрямками роботи, аби забезпечити у повному обсязі соціальні, медичні, освітні, культурні та інші потреби погребищан.

  Начальник відділу економічного розвитку і торгівлі РДА М. НЕЧИПОРУК