9 травня 2016 року у м. Погребище відбулися районні заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

  Заходи розпочалися із святкової ходи та покладання квітів до монумента Слави та Алеї Героїв. Поряд з ветеранами, учасниками війни, свідками воєнних років, крокували в оточенні підростаючого покоління, керівництво району та міста, представники організацій та установ, громадських організацій, політичних партій, громадськості міста.

   Віддаючи шану загиблим фронтовикам, учасники мітингу схилили голови у хвилині мовчання.

  «Через тяжкі бої, мільйони жертв прийшла до нас Перемога. Не перелічити подвигів – і бойових, і трудових здійснених під час Другої світової війни, не перелічити героїв відомих та невідомих, живих та полеглих. Ми відзначаємо 9 травня з шаною і повагою до ветеранів, які дожили до 71-ї річниці перемоги у Другій Світовій війні, а також учасників АТО на Сході України, де ми боронимо знову нашу Батьківщину від агресора.

  Віримо у перемогу в цій неоголошеній війні. Українці захищають свою землю та право жити у вільній демократичній державі, як у сорокових роках минулого століття це робили наші діди і прадіди, які боронили Батьківщину», - зазначив у виступі голова райдержадміністрації І. Вінник.

  Голова районної ради С.Волинський, міський голова м.Погребище А.Білик, також привітали ветеранів та учасників заходу із святом та побажали всім, хто врятував і відстоює сьогодні честь, свободу і незалежність України міцного здоров’я, родинного благополуччя і бадьорості духу на довгі літа.

  Учениця 10-а класу Погребищнської ЗОШ №1 І-ІІІ ст. Я.Шевчук, звертаючись від іменні шкільної молоді, зокрема, зазначила, що ніколи б не повірили більше 70 років тому наші діди та прадіди, що їхнім онукам і правнукам знову доведеться братись за зброю, та ще й захищати Батьківщину від російської агресії. Вона запевнила, що молодь завжди пам’ятатиме і шануватиме подвиг ветеранів Другої Світової війни та сучасних захисників України.

  Продовжились урочистості тематичним концертом, підготовленим працівниками районного будинку культури, аматорами сцени.

  Серед гостей заходу був присутній син рядового Червоної Армії Івана Петровича Матешко, який навесні 1944 року загинув біля с.Мончин, звільняючи Погребищенський район від фашистських загарбників. Володимир Іванович, попри похилий вік, щорічно 9 травня приїздить із м.Києва, щоб покласти квіти до Монумента Слави в м. Погребище, де в братській могилі серед 653 воїнів покоїться і тіло його батька.

   8 – 9 травня 2016 року у територіальних громадах Погребищенського району також відбулися заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, на яких ветеранам, учасникам АТО та бойових дій на територій інших держав, рідним загиблих вручено матеріальну допомогу.

  Відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків із ЗМІ і
  громадськістю апарату районної державної адміністрації