На східній околиці Погребища триває будівництво фотогальванічної електростанції. Таким чином у нашій місцевості використовуються кошти, виділені Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР): 10-річний кредит було надано українському енергетичному холдингу KNESS Group. Група українських компаній KNESS спеціалізується на розробці, будівництві та експлуатації сонячних електростанцій на території нашої держави. Холдингом уже введено в експлуатацію 23 сонячні електростанції загальною потужністю 157 МВт.

  У Погребищі нова електростанція загальною потужністю 9,5 МВт народжується завдяки компанії ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг», яка виступила в статусі генпідрядника і виконує повний спектр робіт: від проектування, будівельно-монтажних і пуско-налагоджувальних робіт — до введення в експлуатацію енергогенеруючого об’єкта.

   Днями будівельний майданчик відвідали перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський та начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Марина Нечипорук. Представник ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг» майстер по будівництву Роман Ящук розповів про хід будівельно-монтажних робіт, ознайомили з технічною характеристикою майбутньої фотогальванічної електростанції.

  Нині на будівництві щоденно задіяно щонайменше сотню працівників. Заробітна плата — пристойна. Уже повністю встановлено рами під панелі гальванічних елементів, монтаж яких теж розпочато. Прокладається мережа кабелів, встановлюються інвертори, трансформатори та інше технологічне обладнання, обгороджується територія майбутньої електростанції, яка розміститься на 23 гектарах.

  Електроенергія буде продаватися в мережу згідно так званого «зеленого» тарифу.

  За матеріалами районної газети «Колос»