Немає точної дати зародження в Україні волонтерського руху з допомоги Збройним Силам. Проте можна стверджувати, що вже навесні 2014 року він виникав спонтанно з окремих небайдужих людей, що почали об'єднуватися з метою доставки на схід провіанту, бронежилетів, касок, обмундирування та всього, у чому військо відчувало гостру потребу. Упродовж чотирьох років війни у державі створено волонтерські та громадські організації, які допомагають українським військовим, свого часу діяли тисячі маршрутів впритул до передової.

  Щоправда, нині активність волонтерів дещо зменшилась, проте погребищенські й досі не забувають дороги до наших земляків, які відстоюють незалежність на сході країни.

  Нещодавно у Погребищі з робочою поїздкою побував офіцер Державної спеціальної служби транспорту ЗСУ полковник Микола Павленко, який за дорученням командувача ООС генерал-лейтенанта Сергія Наєва та Голови Адміністрації ДССТ генерал-лейтенанта Миколи Малькова вручив грамоти учасникам бойових дій Миколі Маценку й Івану Романюку та погребищенським волонтерам Сергію Скарбовійчуку і Миколі Луценку за активну громадянську позицію та волонтерську діяльність.

  Полковник Микола Павленко зазначив, що йому та його колегам дуже приємно було бачити представників з Погребищенського краю у далеких звідси донецьких степах, які туди привозять часточку домашнього затишку:

  — Ми дуже вдячні небайдужим людям з Погребища і сіл району, хто допомагає військовим, збирає і доставляє захисникам на схід домашні продукти, випічку, консервацію.

  У свою чергу, голова громадської організації «Спілка учасників АТО та інших бойових дій Погребищенського району» Микола Маценко щиро подякував за високе визнання діяльності погребищенських волонтерів командуванням Операції об’єднаних сил та спеціальної служби транспорту ЗСУ і сказав, що ця відзнака стосується і літніх бабусь, які передають воїнам консервацію, картоплю та інші продукти, і трудових колективів, які збирають кошти та допомагають у підготовці поїздок, і школярів, які не стоять осторонь благодійної справи.

  За матеріалами районної газети «Колос»