23 листопада 2018 року, з метою гідного вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів до пам’ятного знаку «Жертвам голодомору 1932-1933 років».

  У заході взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, організацій та установ, учнівської молоді та студентства, громадськості.

  У виступі перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський зазначив, що в ці холодні листопадові дні ми по всій Україні, в кожному її куточку і в десятках країн світу схиляємо голови в пам’ять перед мільйонами жертв Голодомору 32-33 років.

  Польський експерт з кримінального законодавства Рафал Лемкін першим ще в 53-му році переконливо довів, що Голодомор в Україні – класичний приклад геноциду. Саме селяни були хранителями традицій національного духу України. І зброя, яку застосовували проти них, є, мабуть найстрашнішою, – виморювання голодом.

  Завершуючи свій виступ Петро Петрович наголосив, що такі лиха, як геноцид – це риса лише диктаторських, тоталітарних режимів. В Україні, яка йде європейським шляхом, геноцид не повториться ніколи. Закликав усіх 24 листопада долучитися до акції «Засвіти свічку».

  Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні, запалили пам’ятні свічки.

  Мітинг-реквієм завершився тематичними читаннями учнів Погребищенських ЗОШ №1 І-ІІІ ст. та заупокійною молитвою.

  Архівні документи та зібрані свідчення очевидців Голодомору стверджують, що в Погребищенському районі страшний голод 1932 / 33 – х років забрав біля 14 тисяч жителів району.

  Їх імена навічно увійшли у «Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації