Про стан перевезення громадян пільгових категорій йшлося на нараді, яку провів голова районної державної адміністрації І.Вінник 12 травня 2016 року з головами виконавчих комітетів місцевих рад району та структурних підрозділів райдержадміністрації за участі голови районної ради С. Волинського, перевізників, керівництва автостанції м.Погребище, учасників АТО, ЗМІ.

  Заступник голови райдержадміністрації П.Шафранський у своєму виступі окреслив ситуацію, що склалася з питання відшкодування перевізникам району їх затрат на перевезення пільгових категорій громадян та запропонував алгоритм спільного вирішення даного питання із запровадженням талонів для пільговиків.

  Начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації В.Павлюк доповів про пільгові категорії громадян, які стоять на обліку в управлінні, зокрема, всього в районі проживає 8981 пільговиків, з яких 6657 – пенсіонери.

  Учасники АТО О.Повар, І.Романюк, О.Корж висловили претензії до перевізників та дирекції автостанції щодо неналежного обслуговування учасників АТО як деякими водіями, так і працівниками автостанції м.Погребище.

  Директор АТП – «Транзит» В.Демидюк проінформував про порядок перевезення пільгових категорій громадян та проблеми, які виникли із відшкодуванням коштів за перевезення пільговиків у 2016 році. Він запевнив учасників АТО, що з’ясує та покарає винних водіїв за неналежне обслуговування учасників АТО та , зокрема, зазначив, що в 2015 році тільки через каси м.Вінниці та м.Погребище пільговим перевезенням було забезпечено більше 500 тис. пасажирів.

  Плисківський сільський голова П.Вітрук зазначив, що бюджет сільської ради не в змозі оплатити всі категорії пільговиків і запропонував механізм з надання адресної грошової допомоги лише учасникам АТО, бойових дій.

   В обговоренні проблеми також взяли участь сільські голови: Білашківської с/р-Ю.Дзигар, Морозівської с/р-Д.Шамро, Борщагівської с/р- В.Горковенко, Черемошненської с/р- В.Омельчук.

  За результатами діалогу керівниками територіальних громад прийнято рішення про виділення учасникам бойових дій матеріальної допомоги для здійснення ними внутріобласних поїздок та розроблення програм для вирішення питання з відшкодування проїзду в громадському транспорті для інших пільгових категорій мешканців громад.

  Підводячи підсумок наради голова райдержадміністрації І.Вінник, наголосив на підтримці керівництвом району ініціатив учасників АТО, голів виконавчих комітетів місцевих рад з піднятих питань та необхідності оперативного вирішення питання з відшкодування затрат перевізників по пільговому перевезенню особливо вразливої категорії громадян і недопущення можливого припинення ними автоперевезення по деяких маршрутах територією району.

  Відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків із ЗМІ і громадськістю апарату районної державної адміністрації