Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою, до якої приєднався і Погребищенський район.

  Основними завданнями акції є:

  - привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

  - активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

  - проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

  Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

  Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
  • 1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом
  • 2 грудня Міжнародний день боротьби з рабством
  • 3 грудня Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
  • 5 грудня Міжнародний день волонтера
  • 6 грудня Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
  • 9 грудня Міжнародний день боротьби з корупцією
  • 10 грудня Міжнародний день прав людини

  Управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, службою у справах дітей та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться профілактичні бесіди та роз`яснювальна робота у неблагополучних сім`ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, в сім`ях, в яких виховуються неповнолітні діти, багатодітних та малозабезпечених сім`ях на теми «Конфлікти в сім’ї та їх розв’язання», «Попередження домашнього насильства».

  Фахівцями з соціальної роботи проводиться інформаційно-роз`яснювальна робота в навчально-виховних закладах та серед населення району з метою попередження домашнього насильства.

  В бібліотеках проходять тематичні виставки літературних джерел з теми «Запобігання насильству в сім`ї».

  Погребищенською районною філією Вінницького обласного центру зайнятості організовано ряд інформаційних семінарів для безробітніх, які перебувають на їх обліку, з гендерних питань.

  Головний спеціаліст з питань сім`ї та молоді управління праці та соціального захисту населення Н.І.Ваколюк