Впродовж 2017-2019 років учні Плисківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Погребищенської ЗОШ № 1 та Погребищенської ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів є активними учасниками освітньої програми міжнародного проекту «Захистимо пам’ять».

  Основною метою дослідження стало вивчення історії існування та загибелі єврейських громад Погребищенського району напередодні та в роки Другої світової війни.

  Завдяки ініціативним групам старшокласників, пожвавилась участь дітей у пошуково-дослідницькій роботі, відновленні історичної пам’яті регіону, небайдуже ставлення до місць розстрілів й поховань. В закладах освіти було проведено ряд заходів, присвячених трагічним сторінкам Голокосту в нашому краї.

  В ході проекту в 2017 році учнями були створені буклети «Важкий останній шлях», які були розповсюджені по навчальних закладах району, бібліотеках, серед небайдужих та оформлено стенди «Голокост в документах і фото» в Погребищенській ЗОШ №2 та Плисківській ЗОШ І-ІІІ ступенів. В 2018 році видано посібник «Голокост на теренах Надросся» та альбом «Пам'ять живе в іменах».

  21-23 грудня 2018 року презентовано звіт про роботу серед учасників проекту «Захистимо пам'ять» в місті Києві.

  В вересні 2019 році планується відкриття меморіального комплексу жертвам Голокосту в селі Плисків.

  Методист РМК Тимощук А.В.