Реформування та оптимізація структури обласної державної адміністрації – шлях до покращення якості надання послуг населенню та прозорого і ефективного витрачання бюджетних коштів

  Забезпечення прозорості та ефективності витрачання коштів обласного бюджету - вимога голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія. Згідно з розпорядженням очільника області, проведення усіх допорогових закупівель, починаючи із вартості вище 3 тис. гривень, проводиться через електронні майданчики.

  Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 21 березня 2016 року № 155, утворено Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької обласної державної адміністрації.

  В процесі реформування та оптимізації структурних підрозділів у складі Департаменту створено Сектор супроводу публічних закупівель.

  Робота зазначеного сектору направлена на створення «сервісної служби закупівель», яка забезпечуватиме комунікації між структурними підрозділами обласної державної адміністрації, установами, які фінансуються з обласного бюджету та виробниками, шляхом залучення їх до публічних торгів на електронних майданчиках системи ProZorro, що забезпечить прозоре та ефективне витрачання бюджетних коштів, розвиток конкуренції у сфері державних закупівель та покращання якості послуг, які надаються населенню бюджетними установами.

  Робота сектору передбачає також співпрацю з громадськими організаціями та ЗМІ, які долучатимуться до моніторингу та контролю, виявлення та ширення інформації про недобросовісних постачальників, що сприятиме розвитку громадянського суспільства.

   Відповідно до доручення голови обласної державної адміністрації від 09.06.2015 р. №01.01-11/3634, розпорядження голови облдержадміністрації від 13.11.2015 року №703 «Про участь у пілотному проекті щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів, робіт та послуг» ( зі змінами від 02.03.2016року№ 133, від 28.04.2016року №300) усі структурні підрозділи облдержадміністрації та підпорядковані їм установи, заклади зобов’язані проводити закупівлі через електронні майданчики системи ProZorro.

  Установами, організаціями, які фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету було проведено протягом 4 місяців поточного року 472 електронні закупівлі. При планових видатках на придбання товарів, робіт, послуг 10,26 млн.грн., фактичні видатки за договорами закупівель склали 8,9млн.грн, економія - 1,4млн.грн. (13,4%). Структурними підрозділами облдержадміністрації в результаті електронних торгів було заощаджено 11,4%.

  18.05.2016 | Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА