31 січня 2019 року перший заступник голови Погребищенської райдержадміністрації Петро Шафранський та начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Валентин Ільчук взяли участь у громадських слуханнях з оцінки впливу на довкілля запланованих робіт щодо відродження витоку річки Рось та реконструкції гідротехнічних споруд на території заказника, які відбулися в приміщенні Левківської сільської ради.

  Вів слухання начальник управління оцінки впливу на довкілля, охорони земель та природних ресурсів Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації Дмитро Герус.

  В слуханнях також взяли участь мешканці Левківської територіальної громади, головний спеціаліст відділу оцінки впливу на довкілля, природних ресурсів та поводження з відходами Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації Олена Лісовенко.

  Про проведену підготовчу роботу з очистки території гідрологічного заказника місцевого значення, що має назву «Зелені криниці», від стихійних насаджень та проведену санітарну вирубку проінформував керівник ДП «Погребищенський Райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» Олександр Килівник.

  Андрій Мокрецов, директор генпідрядної організації ФОП «Бабій Л.М.», представив на обговорення проект реконструкції та перелік робіт, які буде проведено, зокрема – очистку від мулових наносів реконструкцію та укріплення дамби, берегів та благоустрій водойми.

  Перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський та голова Левківської територіальної громади Іван Крулько подякували всім, хто бере участь в проекті, відмітили важливість відновлення витоку р.Рось, яка протікає у межах Вінницької, Київської та Черкаської областей України та постачає воду для господарсько-питних потреб для таких великих міст, як Біла Церква, Богуслав, Миронівка, Корсунь-Шевченківський.

  Депутат Погребищенської районної ради Володимир Павлюк запропонував вирішити питання щодо введення штатної одиниці працівника – відповідального за дотримання порядку на території заповідника.

  За результатами громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля запланованих робіт щодо відродження витоку річки Рось та реконструкції гідротехнічних споруд на території заказника, присутні підтримали та схвалили запропонований проект щодо відродження витоку річки Рось.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації