2 лютого 2019 року керівництво району та м.Погребище разом із представниками районних установ, організацій взяли участь у сходах сіл Сопин і Мончин з питання добровільного об’єднання територіальних громад.

  Перед учасниками зібрань мешканців сіл виступив радник з децентралізації Вінницького ВП Центру розвитку місцевого самоврядування Євгеній Шаповалов. Він наголосив, що добровільність об’єднання зберігається й мешканці самі можуть вирішувати долю громади.

  Однак, якщо до 2020 року добровільного об’єднання не відбудеться, то зміна адміністративно-територіального устрою відбудеться за дорожньою картою для якої мають стати перспективні плани, схвалені сесією Вінницької обласної Ради та затверджені Кабміном. Згідно з планом Мончинська громада має ввійти до складу Самгородської ОТГ.

  З інформаціями щодо перспектив та алгоритму процедури входження Мончинецької громади до майбутньої Погребищенської ОТГ виступили перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський, Погребищенський міський голова Анатолій Білик, голова Погребищенської районної ради Сергій Волинський.

  За результатами обговорення мешканці сіл Мончин та Сопин одноголосно виявили намір добровільно об’єднатися в Погребищенську ОТГ, тепер для виникнення суміжності необхідно отримати згоду ще трьох територіальних громад – Левківської, Черемошненської, Білашківської, що мають прийняти відповідні рішення на сесіях сільських рад.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації