На колегії районної державної адміністрації, що відбулася 5 лютого 2019 року, голова виконавчого комітету Довгалівської сільської ради Олександр Томчук звітував про виконання у 2018 році Довгалівською сільською радою делегованих повноважень органів виконавчої влади.

  Як зазначив доповідач відповідно термінів і графіків роботи за звітний період було проведено 10 сесій сільської ради, 12 засідань виконкомів, 1 схід села.

  Проводився регулярний прийом населення сільським головою, секретарем та членами виконкому і депутатських груп. Питання розглядалися різні: щодо формування та виконання сільського бюджету, благоустрою території села, соціального та економічного розвитку населеного пункту, упорядкування кладовищ, парку, школи, могили масового захоронення воїнів та могил жертв голодомору, заходи по соціальному захисту дітей та підлітків, запобігання дитячій бездоглядності на території ради, про забезпечення контролю за обліком дітей шкільного віку, про організацію роботи зі зверненнями громадян та інші. Заслуховувалась робота керівників організацій та установ розташованих на території населеного пункту з тих чи інших питань, які їм доручались.

  На виконання делегованих повноважень у сфері соціально - економічного і культурного розвитку, планування, обліку, бюджету та фінансів щорічно проводиться подвірний обхід громадян.

  Станом на 1 січня 2019 року населення становить 493 особи . У минулому році померло 19 жителів, а народилось 2 дітей.

  Ведеться база даних щодо утримання великої рогатої худоби населення, в тому числі корів, свиней та птиці. Сільською радою приймалися документи від жителів громади для отримання дотації за молодняк.

  Основним напрямком діяльності сільської ради є здійснення відповідно до законодавства контролю за дотриманням зобов’язань щодо платежів до сільського бюджету підприємствами та організаціями всіх форм власності. Слід також відзначити, що сільською радою щорічно виконується сільський бюджет. До зведеного бюджету сільської ради за 2018 рік по загальному фонду надійшло 1 498 071,0 гривень податкових надходжень (114,3 % до бюджетних призначень періоду ) при плані 1 310 459,0 гривень.

  Виконання дохідної частини по основних джерелах загального фонду становить: - єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка с/г товаровиробництва за попередній податковий і звітний рік дорівнює або перевищує 75%, при плані 543 409,0 гривень, фактично отримано 682 085,5 гривень.

  Виконання делегованих повноважень у сфері соціально – економічного і культурного розвитку, планування та обліку:

  На протязі 2018 року велика увага приділялась благоустрою села. Проведений двомісячник ( квітень, травень місяці) по озелененню та очищенню села від стихійних сміттєзвалищ. Велика робота проведена на місцях масового захоронення героїв війни, підтримувались в належному стані місцеві кладовища, за рахунок спонсорської допомоги ТОВ «ТАК-Агро» шляхом оплати праці працівника по благоустрою.

  З місцевого бюджету було витрачено:

 • оплата електроенергії вуличного освітлення – 32 356,67 грн.;
 • закупка електролампочок для вуличного освітлення – 13 600,0 грн.;
 • закупка суміші на дорогу – 194 193,0 грн.;
 • за погрузку щебення – 15 600,0 грн.;
 • за ремонт доріг по населеному пункті – 105 786,0 грн.;
 • закупка контейнерів – 23 600,0 грн.;
 • за вивіз твердих побутових відходів – 6 067,20 грн.

  ТОВ «ТАК-Агро» надало спонсорську допомогу у вигляді перевезення суміші на суму 100 000,0 грн. та ремонт приміщення сільської ради на суму 120 000,0 грн.

  Всього у 2018 році на поточний ремонт доріг було витрачено 415 579,0 гривень, протяжністю 13 398 метрів.

  Виконання делегованих повноважень у галузі житлово-комунального господарства, побутового, торгівельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку. На території ради працює 2 приватних магазини по змішаній системі торгівлі. Підприємці мають всі установчі документи, попереджені про продаж лікеро-горілчаних виробів та про продажу їх після 20 години вечора.

  Ведеться облік житлового фонду та здійснюється контроль за його використанням.

  Щодо виконання делегованих повноважень у галузі будівництва. Робота ведеться в основному щодо організації охорони та використання пам’яток історії та культури.

  Значна увага надається розвитку освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури та спорту.

  На утриманні сільської ради знаходяться сільський Будинок культури та сільська бібліотека. На Сільський Будинок культури було закуплено стільців на суму 51 975,0 грн. На території ради проводяться святкові заходи – зустрічі Нового року, Дня захисника України, Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та інші.

  Сільська рада надала субвенцію районному сектору культури – 5 000,0 гривень для проведення ремонтних робіт та виготовлення музейних експонатів в новоствореній музейній кімнаті учасників АТО.

  На території сільської ради медичну допомогу населенню надають два працівники - фельдшери. Для надання невідкладної допомоги мають необхідний запас медикаментів у достатній кількості.

  Сільська рада надала субвенцію районному медичному центру первинної медико-санітарної допомоги на придбання туберкуліну , для проведення проби Манту – 5 000,00 грн. У Довгалівській ЗОШ в минулому році навчись 42 учні.

  У школі організоване гаряче харчування, учні 1-4 класів та учні пільгової категорії харчуються безкоштовно. Кошти на харчування виділили: сільська рада – 20 912,0 гривень, щомісячно ТОВ «ТАК-Агро» надає спонсорську допомогу на харчування в сумі 820,0 гривень.

  В приміщенні школи здійснено ремонт на суму 80 000,0 гривень за рахунок спонсорських коштів ТОВ «ТАК-Агро». Орендар Костюк С.П. на День Святого Миколая подарував першокласникам принтер три в одному на суму 5 200,00 грн. Сільська рада до Дня знань закупили подарунки шістьом першокласникам на суму 1 800,0 грн.

  Особливої уваги заслуговує робота щодо виконання делегованих повноважень у сфері у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища. На території сільської ради нараховується 3 659,9 га земель , в т.ч. ріллі – 2659,98 га, земель водного фонду – 78,0836 га. На території ради працюють ТОВ «ТАК-Агро», ФОП Костюк С.П., ФОП Сподоба О.І. При взаємній співпраці з кожним сільськогосподарським керівником вирішуються всі питання від сплати коштів, які надходять до сільського бюджету за використання землі, прибуткового, фіксованого податку, і до надання допомоги сільській громаді.

  Пасовища площею 69,0 га передані Держгеокадастром у Вінницькій області у комунальну власність Довгалівській сільській раді.

  Орендарем Костюком С.П. підписані додатки до договорів оренди земель запасу, резерву на 8 %. Перезаключаються договори оренди земель запасу, резерву та не витребуваних паїв ТОВ «ТАК-Агро» з Держгеокадастром у Вінницькій області на 12%.

  Особлива увага надається питанням по наведенню належного санітарного стану. Велика робота проведена на громадських кладовищах – вирубані чагарники, порослі. Впорядковувалися пам’ятники загиблим воїнам, територія в центрі села, узбіччя дороги.

  Одним з важливих напрямків роботи виконавчого комітету є виконання делегованих повноважень у сфері соціального захисту населення. На території ради проживають: учасники бойових дій та прирівняні – 8, одиноких пристарілих громадян – 8, вдовів – 6, учасників війни – 15, дітей війни – 57.

  Велика увага на протязі року приділялась людям похилого віку, одиноким. До Дня пам’яті та примирення і 73 –ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні сільською радою була надана матеріальна допомога інвалідам, вдовам, учасникам бойових дій на суму 4 000,0 гривень та учасникам АТО на суму 4000,0 гривень, що частково підняло життєвий рівень цих людей, ТОВ «ТАК-Агро» також привітали зі святом та надали матеріальну допомогу на суму 5 500,0 грн . До цього свята був проведений реквієм „Ніхто не забутий, ніщо не забуте”. Також для всіх жителів села був поставлений концерт.

  На протязі року було підписано сільською радою інвалідам війни, учасникам бойових дій , вдовам районну газету „ Колос” на І-півріччя 2019 року – 10 примірників на суму 1 150 ,0 гривень.

  З бюджету сільської ради було перераховано субвенцію для виплати компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги – 4 500,0 грн.

  На території нашого населеного пункту працює соціальний працівник, яка доглядає 8 самотніх людей.

  При виконкомі сільської ради працює опікунська рада. Проводиться робота з соціальними сім’ями. Усі відвідування документально оформляються.

  Виконкомом сільської ради проводиться робота по оформленню субсидій на тверде паливо та скраплений газ.

  З місцевого бюджету надана субвенція до районного бюджету, в т.числі :

 • на утримання трудового архіву – 6 000,00 грн.;
 • управлінню праці для відшкодування витрат на медикаментозне забезпечення та зубопротезування учасників бойових дій, інвалідів війни…- 6 000,00 грн.;
 • управлінню праці для пільгового перевезення пасажирів – 11 000,0 грн.;
 • управлінню праці
 • Погребищенському відділенню Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області на придбання легкового автомобіля – 10 000,00 грн.

  Виконання делегованих повноваження у галузі оборонної та мобілізаційної роботи покладено на секретаря сільської ради, робота організована таким чином, щоб сприяти організації призову громадян на строкову службу. Щорічно заводяться особові справи на юнаків призивного віку. Проводиться робота з військовозобов’язаними щодо виконання ними правил військового обліку, уточнюються дані в картках первинного обліку, один раз на рік проводиться звірка з Погребищенським районним військовим комісаріатом. Згідно плану проводиться облік військовозобовязаних та негайно надаються повідомлення особам, яких викликають до військомату. На даний час призвано на строкову військову службу до Збройних Сил України -2 особи.

  Виконуючи повноваження щодо охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, розпорядженням сільського голови встановлені дні прийому громадян з особистих питань. За минулий рік видано 598 довідок різного виду та актів обстежень . Вчинено нотаріальних дій – 68, складено 24 актових записів, у тому числі про смерть – 20, про народження – 2, про шлюб -2.

  На території ради створена , зареєстрована і працює група громадського порядку.

  Аналіз роботи виконавчого комітету сільської ради у звітному періоді засвідчує, що основні завдання , передбачені делегованими повноваженнями, вирішувались послідовно і результативно.

  Разом з тим, ряд з них вирішуватимуться у цьому році:

 • ремонт доріг комунальної власності на суму 200 000,0 гривень та доріг загального користування на суму 373 475,0 гривень;
 • монтаж лінії вуличного освітлення на суму 153 000,0 гривень;
 • поточний ремонт сільського будинку культури на суму 57 500,0 гривень.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації