Директор Погребищенського РЦСССДМ Ксенія Дробович прозвітувала про соціальну роботу з дітьми, сім’ями та молоддю у Погребищенському районі на засіданні колегій Погребищенської райдержадміністрації 5 лютого 2019 року.

  Вона окреслила пріоритети та проведені заходи, здійснені на виконання Програми підтримки сім’ї, дітей та молоді Погребищенського району на 2016-2020 роки.

  Пріоритетом у роботі центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є якість, вчасність та повнота надання соціальних послуг уразливим категоріям населення. Для забезпечення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, їх раннє виявлення та вчасне надання їм підтримки.

  Крім того, в своїй діяльності центр керується принципом – дійти до кожної сім'ї, особи, дитини, які опинились в складних життєвих обставинах а також працювати на випередження, тобто надавати соціальні послуги тим, хто потенційно може опинитись в складних життєвих обставинах.

  За результатами проведеної роботи, за сприянням райдержадміністрації та районної ради за рахунок субвенції міської та ряду сільських рад введено посади фахівців із соціальної роботи (Погребищенській (2), Бабинецькій, Білашківській, Гопчицькій, Збаржівській, Мончинській, Новофастівській, Очеретнянській (2), Розкопанській, Саражинецькій, Сніжнянській, Станилівській, Старостинецькій, Ширмівській), крім того 2 фахівці працють в центрі.

  З метою підвищення фахового рівня фахівців щомісячно проходять єдині методичні дні за окремим планом, в яких беруть участь керівники та провідні спеціалісти районних установ та організацій, інші дотичні до соціальної роботи служби, а також психологи відділу освіти та ВПУ-42. Періодично проводиться супервізія. Курси з підвищення кваліфікації пройшли 3 фахівці.

  Бюджет РЦСССДМ в 2018 році складав 1510,9 тис.грн. з них: 769,0 тис.грн. субвенція міської та сільських рад і 35,4 тис.грн. витрачені кошти на виконання Програми підтримки сім’ї, дітей та молоді Погребищенського району на 2016-2020 роки.

  При Центрі працює 4 спеціалізованих формування:

  • «Мобільний консультативний пункт соціальної роботи»,
  • «Служба соціальної підтримки сім’ї» ,
  • «Консультативний пункт соціальної роботи у пологовому стаціонарі»,
  • «Консультативний пункт соціальної роботи у ВПУ-42».

  Роботою центру у 2018 році охоплено соціальними послугами 952 сімей (у яких виховується 1015 дітей).

  Загальна кількість сімей, що знаходилася на обліку Погребищенського РЦСССДМ як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах, у 2018 році склала 281 сім’я (в яких дітей – 565), на які складені акти оцінки потреб. Серед причин складних життєвих обставинах сімей можуть бути: безвідповідальне батьківство, зневажливе ставлення і складні стосунки в сім'ї, алкогольна залежність членів сім'ї, соціально-економічні проблеми, малозабезпеченість, соціально-побутові проблеми, бездоглядність, порушення санітарно-гігієнічних умов проживання, розлучення, поновлення в батьківських правах, комп’ютерна залежність, перебування дітей в інтернатних закладах, безробіття одного/обох членів сім'ї, проблеми у навчанні та вихованні дітей, невідвідування навчальних закладів дітьми, схильність дітей до правопорушень, умовна засудженість та скоєння злочинів неповнолітнім членом сім`ї, сирітство, проблеми адаптації та виховання дітей в опікунських сім'ях, вимушена міграція, проблеми зі здоров’ям, необхідність медичного обстеження членів сім'ї, соціально-небезпечні захворювання, неповнолітні вагітні, виховання дітей неповнолітніми батьками, перебування одного/ декількох членів сім'ї в місцях позбавлення волі та інше.

  В районі також діє механізм розгляду справ соціального супроводу родин, які опинились в складних життєвих обставинах, на засіданнях районної комісії з питань захисту прав дитини. У 2018 році районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечувався соціальний супровід 29 сімей (в яких виховується 59 дітей), з яких 12 сімей знято з обліку з позитивним результатом.

  Протягом 2018 року до РЦСССДМ надійшло 32 повідомлення щодо фактів здійснення сімейного насильства або реальної загрози його вчинення, від суб’єктів соціальної роботи. Соціальних послуг по даному напрямку надано 32 особам.

  З метою попередження відмов матерів від новонароджених дітей відпрацьовано модель соціальної роботи, спрямованої на раннє виявлення жінок, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини, та надання їм своєчасної адресної допомоги. В рамках роботи консультативного пункту у пологовому стаціонарі фахівцями із соціальної роботи було проведено 12 заходів, де 28 жінок охоплено індивідуальними послугами. У 2018 році через консультаційний пункт соціальною роботою охоплено 28 осіб.

  Протягом 2018 року продовжено роботу, спрямовану на соціальну підтримку осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 82 соціальними послугами було охоплено 48 особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років.

  Під соціальним супроводженням перебувають 5 прийомних сімей та 2 ДБСТ, в яких виховується 26 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  У районі продовжується впровадження нової форми професійної підтримки прийомних батьків та батьків-вихователів групи зустрічей прийомних батьків та батьків-вихователів, які протягом 2018 року проводилося - 4 рази.

  Підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів діючих прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу пройшли курс підвищення кваліфікації прийомних батьків при обласному центрі з 4 прийомних сім’ї.

  Соціальними послугами протягом 2018 року охоплено 29 сімей опікунів та піклувальників, в яких виховується 61 дитина, з них під опікою 38 дітей. Соціальна послуга соціального супроводу надавалась 9 сім’ям даної категорії.

  Також соціальною роботою охоплено 181 сім’я, де члени сім’ї мають інвалідність. З них 118 сімей, де діти з інвалідністю, 41 сім’я, де інвалідність має один або обоє батьки, 10 сімей, де інвалідність мають діти і батьки та 12 окремих молодих осіб від 18 до 35 років, які мають проблеми інвалідності.

  Організовано і проведено районний фестиваль «Повір у себе», в якому взяло участь 15 дітей з інвалідністю. Троє дітей даної категорії були учасниками у обласному фестивалі «Повір у себе».

  У відповідності до потреб неповнолітніх та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та молоді, яка повертається з місць позбавлення волі, а також з метою профілактики та зниження рівня рецидивної злочинності, проводять заходи, що передбачають комплексний підхід до роботи з клієнтами зазначеної категорії та їх соціальним оточенням. В 2018 році соціальні послуги надавалися 80 особам, старших за 18 років засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

  В 2018 році соціальною роботою було охоплено 17 сімей вимушених переселенців, в яких виховується 36 дітей.

  Надавалися послуги сім’ям учасників антитерористичної операції, сім’ям загиблих учасників АТО. Проведено оцінку потреб, складено соціальні паспорти на 300 сімей, з них 37 осіб потребують психологічної та юридичної допомоги, 132 особи - оздоровлення.

  Протягом 2018 року фахівцями із соціальної роботи здійснено обстеження сімей, яким призначена державна соціальна допомога, відповідно до поміток у списках отримувачів вказаної допомоги, наданих управлінням праці та соціального захисту населення Погребищенської райдержадміністрації та обліку сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, який ведеться в центрі. Фахівцями із соціальної роботи обстежено 110 сімей, в яких проживає 168 дітей. У ході здійснення перевірок виявлено 2 випадки нецільового використання коштів.

  У 2018 році Погребищенським РЦСССДМ продовжувалась профілактично-просвітницька робота з дітьми та молоддю, спрямована на профілактику наркоманії, тютюнопаління, алкоголізму, ВІЛ/СНІДу, пропаганду здорового способу життя, планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я, безпеки життєдіяльності.

  Фахівцями центру було проведено у звітному періоді 318 групових заходів, кількість осіб охоплених заходами складає 5713, тематика проведення заходів: «Відповідальне батьківство», «Права дітей», «Проблеми виховання дітей», «Профілактика тютюнопаління, алкоголю», «Попередження сімейного насильства, торгівлі людьми», «Профілактика ВІЛ», «Профілактика правопорушень» та інші.

  Діяльність центру соціальних служб протягом звітного періоду висвітлювалась на сторінках районної газети «Колос» та на сторінці фейсбуку.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації