З 1 березня діятиме паралельно дві форми монетизованої субсидії: грошова (безготівкова) і готівкова, які є рівнозначно вигідними для одержувачів субсидії, тому, що кошти виплачуватимуться не організаціям надавачам-послуг, як раніше, а громадянам, а залишки зекономлених коштів можна буде використати на свій власний розсуд.

  За результатами аналізу ефективності дії цих двох форм субсидії Урядом буде прийнято рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.

  Надання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі

  Виплата субсидії громадянам, яким субсидію призначено в2019 році проводиться у грошовій формі. Встановлено механізм цільового використання коштів призначених субсидій, а саме розрахунки за спожиті послуги за цих громадян з організаціями – надавачами послуг буде проводити Ощадбанк. Якщо сім»я ощадливо споживала енергоресурси, зекономлені кошти за результатами вже цього опалюваного сезону вона зможе отримати готівкою і використати як вважає за потрібне .

  Виплата субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі

  На даний час розпочався процес надання субсидії в готівковій формі, яка застосовується для субсидантів, яким субсидія призначена на поточний опалювальний сезон починаючи з жовтня - грудня 2018 р.

  «Живі гроші» для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії.

  Отже, всі, кому призначено субсидію з 2018 року, вже у березні 2019 року отримають готівкові кошти у розмірі призначеної їм субсидії за лютий. Відповідно, у квітні буде виплачена субсидія для оплати послуг, спожитих у березні, у травні – квітнева субсидія.

  Всім субсидіантам, яким субсидію призначено з 2018 року, у березні Укрпошта надішле повідомлення про суму субсидії , правила її отримання та використання.

  Пенсіонерам субсидія готівкою буде виплачуватися Пенсійним фондом таким способом, як виплачуються пенсії: особи, яким виплачується пенсія через банки, зможуть отримати субсидію безпосередньо у цьому банку, а тим, хто отримує пенсію через поштові відділення, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта. При цьому виплата субсидії буде проводитися одночасно з виплатою пенсії.

  Особи, які не одержують пенсію, зможуть отримати субсидію в найближчому відділенні Ощадбанку як грошовий переказ.

  Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Під час виплати грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито банківський рахунок, на який буде зараховано суму субсидії у квітні та травні.

  Для прикладу. Якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 2000 гривень, а за використаний газ, світло, воду у лютому потрібно заплатити 1500 гривень, 500 гривень залишиться одержувачу субсидії. Тобто, суть надання субсидії готівкою полягає у тому, що домогосподарство отримає від держави субсидію «живими грошима», самостійно оплатить комунальні послуги, а зекономлені кошти витратить на власні потреби.

  Отже,такий термін як обов’язкова плата скасовано, а одержувачі субсидії сплачуватимуть вартість послуг з урахуванням призначеної субсидії. Громадяни контролюватимуть своєчану оплату житлово-комунальних послуг в повному обсязі, а не розмір обов»язкової плати, як було раніше.

  Зміни в порядку призначення житлових субсидій

  В процесі реалізації надання населенню монетизованої субсидії відбулися зміни в порядку призначення житлових субсидій.

  Так, з метою недопущення заборгованості з оплати житлово -комунальних послуг субсидія не призначатиметься , якщо у домогосподарства наявна прострочена понад місяць заборгованість з оплати за житлово- комунальні послуги.

  Також надано право здійснювати перерахунок житлової субсидії за зверненням одержувача субсидії з місяця звернення:

  • непрацюючим пенсіонерам, якщо розрахунок житлової субсидії проводився з урахуванням пенсії;
  • особа, які подають додаткові документи щодо уточнення розміру доходу, з урахуванням якого призначено субсидію;
  • непрацездатним непрацюючим особам на збільшену площу. Додаткові консультації та роз’яснення можна отримати за телефоном 2-17-58.

  Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації