Відповідно до ухвалених Урядом рішень, з 2019 року впроваджено монетизацію житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг: виплату субсидій у грошовій формі, яка дії з 1 січня 2019 року і виплату субсидій готівкою, яка відбудеться з березня цього року.

  Як і раніше, призначення житлових субсидій проводить управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, змінився лише механізм виплати субсидій.

  Кошти призначених субсидій виплачуються не організаціям, які надають житлово-комунальні послуги, а громадянам-одержувачам субсидії, а залишки зекономлених коштів можна буде використати на свій власний розсуд.

  Оскільки житлова субсидія – це державна допомога на оплату житлово-комунальних послуг: газу, світла, води, важливим є те, щоб отримані кошти субсидіанти використовували першочергово для оплати цих послуг.

  Надання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі

  Субсидії у грошовій формі виплачуються тим громадянам, які звернулися за призначенням субсидії з новою заявою та декларацією після 1 січня 2019 року. Встановлено механізм цільового використання коштів призначених субсидій, а саме: кошти призначених субсидій зараховуються на облікові записи в Ощадбанку , Ощадбанк проводить розрахунки за спожиті послуги за цих громадян з організаціями – надавачами послуг і за допомогою СМС-повідомлень інформує громадян про баланс коштів на облікових записах. Якщо сім»я ощадливо споживала енергоресурси, зекономлені кошти за результатами вже цього опалюваного сезону вона зможе отримати готівкою після закінчення опалювального сезону і використати як вважає за потрібне .

  Виплата субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі

  Виплата субсидії в готівковій формі застосовується для субсидантів, яким субсидія призначена на поточний опалювальний сезон починаючи з жовтня - грудня 2018 р.

  «Живі гроші» для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії.

  Отже, всі, кому призначено субсидію з 2018 року, вже у березні 2019 року отримають готівкові кошти у розмірі призначеної їм субсидії за лютий. Відповідно, у квітні буде виплачена субсидія для оплати послуг, спожитих у березні, у травні – квітнева субсидія.

  Всім субсидіантам, яким субсидію призначено з 2018 року, у березні Укрпошта надішле повідомлення про суму субсидії , правила її отримання та використання.

  Пенсіонерам субсидія готівкою буде виплачуватися Пенсійним фондом таким способом, як виплачуються пенсії: особи, яким виплачується пенсія через банки, зможуть отримати субсидію безпосередньо у цьому банку, а тим, хто отримує пенсію через поштові відділення, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта. При цьому виплата субсидії буде проводитися одночасно з виплатою пенсії.

  Особи, які не одержують пенсію, зможуть отримати субсидію в найближчому відділенні Ощадбанку як грошовий переказ.

  Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний номер. Під час виплати грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито банківський рахунок, на який буде зараховано суму субсидії у квітні та травні.

  Для прикладу. Якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 2000 гривень, а за використаний газ, світло, воду у лютому потрібно заплатити 1500 гривень, 500 гривень залишиться одержувачу субсидії. Тобто, суть надання субсидії готівкою полягає у тому, що домогосподарство отримає від держави субсидію «живими грошима», самостійно оплатить комунальні послуги, а зекономлені кошти витратить на власні потреби.

  Отже,такий термін як обов’язкова плата скасовано, а одержувачі субсидії сплачуватимуть вартість послуг з урахуванням призначеної субсидії. Громадяни контролюватимуть своєчану оплату житлово-комунальних послуг в повному обсязі, а не розмір обов»язкової плати.

  Додатково зазначаємо, що одержувачі субсидії звертаються до управління праці та соціального захисту населення лише за отриманням інформації, яка стосується призначення субсидії.

  З питань здійснених операцій на обліковому записі в Ощадбанку, одержувач субсидії звертається до банку.

  З питань оплати за житлово-комунальні послуги одержувачі субсидії звертаються до організацій-надавачів-послуг.

  Додаткові консультації та роз’яснення з питань призначення житлових субсидій можна отримати за телефоном 2-17-58.

  Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації