13 березня 2019 року в м.Погребище відбувся мітинг з нагоди 75- річчя визволення Погребищенського району від нацистських загарбників під час Другої світової війни.

  Мітинг розпочався із святкової ходи та покладання квітів до монумента Слави та Алеї Героїв за участі керівництва району, ветеранів війни та праці, представників організацій та установ, молоді, громадськості міста.

  Віддаючи шану загиблим визволителям, учасники заходу схилили голови у хвилині мовчання.

  До присутніх звернувся голова райдержадміністрації Ігор Медик, який зазначив, що у братських могилах в населених пунктах району навічно залишилися 1412 воїнів - визволителів різних національностей, імена 329 з яких, не встановлено. Всього у боях на фронтах під час Другої світової війни загинуло понад 6 тисяч військовослужбовців з Погребищенського району. «Минуле України - це суцільна боротьба нації за створення власної держави. Тому сьогодні, у цей нелегкий для країни час, ми повинні згадати помилки минулого, щоб не повторювати їх у майбутньому. Подвиги наших дідів сповнені глибоким патріотизмом, і сьогодні надихають молоде покоління плекати любов до рідної землі у своїх серцях. Ми схиляємо голови перед світлою пам'яттю героїв, які захистили нас в 20-му сторіччі, добровольців та бійців Збройних Сил України, які загинули на Східному кордоні вже у наш час, всіх, хто загинув у боротьбі з ненависним ворогом, захищаючи рідну землю. Віддаємо глибоку шану кожному, хто боровся за Вільну та Соборну Україну.» - наголосив Ігор Володимирович.

  Голова районної організації ветеранів України Надія Сінкевич у своєму виступі констатувала, що звільнення нашого району розпочалося з 20 грудня 43-го року. В ніч на 30 грудня 1943 року Погребище було звільнено 65-ою мотобригадою 1-ої танкової армії 1-го Українського фронту. Героїчними зусиллями фронтовиків остаточно Погребищенський район було звільнено 13 березня 1944 року. Вагомий внесок у справу визволення рідної землі від нацистських загарбників внесли також і партизани та підпільники, які боролись із ненависним ворогом у глибокому тилу. Скільки б не минуло часу, а у пам'яті назавжди залишаться святі імена тих, хто віддав своє життя за рідну землю.

  Мітинг завершився тематичними читаннями учнів Погребищенської ЗОШ №2.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації