Вінничани в режимі онлайн зможуть відслідковувати хід ремонту автомобільних доріг області на публічному порталі CoST «Прозора інфраструктура»

  За ініціативи Голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія, Вінницька ОДА приєднується до Ініціативи з прозорості інфраструктури CoST. Сьогодні, 22 квітня, відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Вінницькою обласною державною адміністрацією та Національним Секретаріатом CoST.

  Сторони погодились, що для пілотного проекту ОДА розкриватиме дані про ремонти та будівництво автомобільних доріг місцевого значення.

  В рамках децентралізації дорожнього господарства, на баланс Вінницької обласної державної адміністрації було передано 7 520 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

  Відтепер, всі бажаючі зможуть отримувати актуальні дані про проведення ремонтів автомобільних доріг області на публічному порталі CoST «Прозора інфраструктура» в режимі онлайн за посиланням: portal.costukraine.org

  «Прозора інфраструктура» - веб-портал відкритих даних про інфраструктурні проекти, впорядкованих згідно з міжнародними стандартами CoST IDS, на якому дані подані у зручній та зрозумілій для широкого загалу формі, з візуалізацією на карті України.

  Завдяки порталу, складні дані про інфраструктуру перетворюються на зрозумілу не лише спеціалістам інформацію, що дає можливість здійснювати контроль за ефективністю використання публічних коштів під час впровадження інфраструктурних проектів та виявлення ризиків корупції. Стандарт CoST IDS передбачає моніторинг інфраструктурного проекту на всіх етапах його життєвого циклу: від прийняття рішення про реалізацію проекту та планування до закінчення гарантійного терміну.

  Частина інформації про проект автоматично завантажується у форми з порталу публічних закупівель Prozorro щоночі (біля 40%), частину розпорядники коштів вносять самостійно.

  Завдяки порталу, громадянське суспільство отримає зручний інструмент для здійснення громадського моніторингу та контролю реалізації ремонту доріг. Журналісти – зручний доступ до об’єктивної та актуальної інформації про виконання проектів, порівняння та аналізу інформації для підготовки матеріалів про дорожнє будівництво Вінницької області.

  Керівництво обласної адміністрації отримає можливість забезпечити прозорість реалізації інфраструктурних проектів та здійснювати моніторинг дорожнього сектору, щоб інформувати громаду про покращення місцевої інфраструктури.

  Для бізнесу відкритість демонструє рівень відкритості ринку та корисну статистику про реалізацію інфраструктурних об’єктів, рівень конкуренції та підвищує інвестиційну привабливість регіону.

  Ініціатива CoST вітає крок обласної адміністрації до прозорості та підзвітності громаді та запевняє у своїй повній підтримці ОДА у відкритості роботи сектору інфраструктури.

  Довідково: CoST (InfrastructureTransparencyInitiative, Ініціатива прозорості інфрастурктури) багатостороння ініціатива із секретаріатом у м. Лондоні (Великобританія), яка об’єднує представників влади, громадськості та бізнесу в 16-и країнах світу з метоюзабезпечення прозорості та підзвітності будівництва об’єктів інфраструктури, що здійснюється за публічні кошти, підвищення ефективності використання публічних коштів, моніторингу та зменшення ризиків неефективного управління та корупції.

  В Україні Ініціатива CoST розпочала свою активну роботу у 2015 році за підтримки Світового банку та сприяння Уряду України після підписання Меморандуму про співпрацю між Міжнародним Секретаріатом CoST, Міністерством інфраструктури України, Державним агентством автомобільних доріг Українита Трансперенсі Інтернешнл Україна.

  Станом на квітень 2019 року до роботи Ініціативи приєдналися Укравтодор, Львівська, Тернопільська, Сумська, Полтавська та Чернівецька обласні адміністрації, Київська міська державна адміністрація та ДП НЕК «Укренерго».

  В березні 2016 року закупівельними організаціями розпочато розкриття інформації за пілотними проектами. Інформацію розкривають 24 обласні служби автомобільних доріг. Станом на квітень 2019 року розкрито інформацію за більше3500 контрактів в сфері будівництва/реконструкції/ремонту автомобільних доріг.

  Опубліковано звіти за пілотними проектами у дорожній галузі:

  • Ремонт доріг державного значення у 2016 році
  • Дороги Карпатського краю
  • Проекти МФО: реконструкція автомобільної дороги М-03 (контракт 2.1 – 2.2.) та капітальний ремонт автомобільної дороги Н-01 (км 14+740 – км 43+345).

  Звіти опубліковано на офіційному веб-сайті CoST: costukraine.org.

  Контакти:

  • Офіційний сайт Ініціативи CoST в Україні: http://www.costukraine.org
  • Сторінка CoSTUkraine у Facebook: https://www.facebook.com/costukr
  • Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • Телефон Національного Секретаріату CoST (Україна): +38 (044) 351 41 80

  Про глобальну роботу Ініціативи на офіційному сайті Міжнародного Секретаріату CoST: http://www.constructiontransparency.org (англійською мовою)