В комунальному закладі «Плисківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Погребищенської районної ради Вінницької області» відбулася інформаційно-просвітницька зустріч з громадськістю села Плисків, вчителями та учнями 8-10 класів Липовецького та Погребищенського районів в рамках реалізації міжнародного проекту «Захистимо пам'ять».

  Зі вступним словом до присутніх звернулася начальник відділу освіти Погребищенської районної державної адміністрації Зінаїда Бутенко, в якому наголосила, що: «Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривлені уявлення про переваги однієї раси над іншою. У скаліченому тілі горів вогонь незламного духу. Хоча свідоцтва про Голокост неможливо читати без сліз і душевного болю, про це необхідно знати – хоча б для того, щоб уникнути подібного у майбутньому. Відбитком Голокосту в Україні для мільйонів людей і усередині країни, і поза її межами став Бабин Яр у Києві, де було у вересні 1941 року знищено найбільшу кількість євреїв в Києві. Там за два дні нацисти розстріляли 33 771 людину. При цьому невідомо, скільки було вбито дітей, що не досягли віку трьох років».

  До учасників зустрічі звернувся голова села Плисків - Петро Вітрук, який висловив подяку молодому поколінню за розуміння й небайдужість до жертв-земляків Голокосту, які для їхнього вшанування й увіковічнення, запропонували відкрити пам’ятні знаки жертвам нацистських репресій.

  До уваги присутніх були представлені стенди та друкована продукція, виготовлена учнями комунального закладу.

  У рамках реалізації міжнародного проекту «Захистимо пам'ять» вчителем історії Плисківської школи Катериною Конопко та учнями 9-10 класів представлено учнівські проекти: «Біль пам’яті» і «Голокост в селі Плисків» та заходи, проведені учнями, в яких відображено факти про розстріли євреїв в селі Плисків.

  Вражаючими подіями нацистських репресій в м. Липовець поділились й учасники зустрічі Липовецької ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів: учитель історії Олена Ненюкова та її учні. Свій проект «Вони жили серед нас» представники Липовецького району презентували на банерах та у вигляді презентацій.

  Про свій проект «Голокост на теренах Надросся» розповіла учениця 10 класу Погребищенської ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів Вікторія Тимощук, яка продемонструвала посібник, що був надрукований в рамках даного проекту та розповіла про Праведників народів світу з Погребищенського району, які рятували євреїв в роки Другої світової війни.

  Здобувачі освіти Погребищенської ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів та вчитель історії Тетяна Адрощук презентували глядацькій аудиторії дослідницьку роботу м. Погребище «Голокост в документах та фото», в якому вони презентували свою дослідницьку роботу в місті Погребищі.

  Методист районного методичного кабінету Анатолій Тимощук у своєму виступі відзначив, що страшні події, які відбувались багато років тому, повинні вчити людей не повторювати сьогодні тих помилок, які завдали непоправних втрат для світової спільноти та шанувати один одного незалежно від національної приналежності, що Голокост – це не лише історія, але й застереження.

  На завершення відбувся обмін враженнями учасників від зустрічі.

  Координатор проекту «Збережемо пам'ять» Анатолій Тимощук .