9 червня 2019 року о 04.58 хв. На пунк зв’язку 26 – ДПРЧ м.Погребище надійшло повідомлення від жителя с.Збаржівка про те, що при в’їзді в село зі сторони райцентру перекинувся в ставок та загорівся автомобіль «Мерседес Спринтер» без номерних знаків.

  Прибувший черговий караул 26 – ДПРЧ м.Погребище оперативно ліквідував пожежу. Проте подальший огляд автомобіля виявив наявність пластикових ємкостей з невідомою речовиною, яка частково потрапила у водойму.

  Силами районних служб – ДСНС та Національної поліції, було піднято з водойми автомобіль, вивантажено його вміст, визначено кількість та маркування хімічних речовини що потрапили у водойму. Зокрема, встановлено, що загальний обсяг речовин, що перевозився в автомобілі склав біля 1,8 т. Обсяг речовин що потрапили в водойму становить в межах 800 літрів.

  В зв’язку з надзвичайною подією в Погребищенській райдержадміністрації проведено засідання районної комісії ТЕБ та НС по даному факту.

  За результатами обговорення та оцінки поточної ситуації комісією прийнято рішення:

  1. Визначення ситуації як надзвичайної.
  2. Направити відповідні повідомлення причетним службам та організаціям і установам для відповідної організації роботи щодо усунення наслідків.
  3. Запровадження цілодобового моніторингу ситуації в населених пунктах Збаржівської та Борщагівської сільських рад.
  4. Організувати інформаційно-розяснювальну роботу серед мешканців зазначених населених пунктів щодо заборони будь-якого використання води із річки Рось та її приток (вилов риби, купання, забору води для господарських потреб).
  5. Встановити заборону до 14.06.2019 року на реалізацію ставкових видів риби на території району.
  6. Начальнику медичної служби району (Н.Коваленко) про випадки надання медичної допомоги громадянам, які звернулись з відповідною симптоматикою в ЛПЗ району інформувати негайно оперативний штаб.
  7. При надходженні результатів аналізів води приступити до реалізації відповідних заходів.

  Секретар районної комісії ТЕБ та НС Р.Маленко