7 червня відбулась робоча поїздка голови Вінницької облдержадміністрації Валерія Коровія до Погребищенського району з метою інспектування стану проведення робіт з розчищення початку річки Рось.

  «Ситуація з водоймищами Вінниччини близька до критичної, зокрема, що стосується якості води. Тому ми поставили перед собою чітке завдання: відновити природний стан водних об’єктів регіону та покращити їх безпечність для навколишнього природного середовища.

  Ми вже маємо певні напрацювання та позитивний досвід, який переймають місцеві громади Вінниччини, закладаючи кошти на роботи з очищення водоймищ», – зазначив Валерій Коровій.

  Річка Рось – це права притока Дніпра, що протікає територією Вінницької, Київської та Черкаської областей. Довжина річки – 346 км, площа басейну – 12 575 км. кв., ширина – від 20 до 50 метрів.

  На Росі розташовані міста Погребище, Біла Церква, Богуслав та Корсунь-Шевченківський. Вона має як економічне так і стратегічне значення не лише для Вінничини, але й для сусідніх областей.

  Відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації, планується проведення ряду технічних робіт на загальній площі близько 0,5 га, зокрема, підняття намулу, прочистка джерел та укріплення прибережної смуги, а також ремонт та реконструкція комплексу гідроконструкцій.

  «Ми зробимо все для того, щоб відновити природний стан цього водного об’єкту, сприяти його систематичному поповненню водою та перетворення на потужний екологічний комплекс», – відзначив Валерій Коровій.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації