Заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський провів засідання районної комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

  13 червня 2019 року відбулося засідання районної комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  Комісія розглянула питання про вжиття заходів для зменшення впливу потрапляння пестицидів в грунт прибережної зони притоки річки Рось в селі с.Збаржівка.

  Перший заступник голови районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки Петро Шафранський довів до відома членів комісії, що за результатами аналізів Українського гідрометеорологічного інституту, активні компоненти пестицидів, які надійшли у навколишню екосистему відносяться до групи нестійких фосфор - і сірковмісних органічних сполук з коротким періодом розпадання, який не перевищує 3 днів. Міграційна здатність пестицидів, що надійшли у ґрунтовий покрив та воду, значно зменшена внаслідок механізму сорбації на глинистих мінералах грунтотворних порід. З метою зменшення негативного впливу пестицидів на водну екосистему та прибережні ґрунти є необхідність обробити прибережну зону водного об’єкту у який було попадання вищевказаних речовин вапняновмісною сумішшю.

  За результатами доповіді та з урахуванням обговорення вивчивши ситуацію, з метою зменшення негативного впливу пестицидів на водну екосистему та прибережні ґрунти, прийнято рішення про вжиття організаційних заходів виконавчим комітетом Збаржівської сільської ради по обробці прибережної зони водного об’єкту у який було попадання вищевказаних речовин вапняновмісною сумішшю та берегів річки «Форса» до місця впадання її в р. «Рось».

  З інформацією про стан готовності місць масового відпочинку населення на водних об’єктах та готовність аварійно-рятувальних служб району виступив начальник районного сектору Головного управління ДСНС України у Вінницькій області Сергій Недошовенко, який доповів, що основними причинами загибелі людей на водних об’єктах є нехтування правилами поведінки на водних об’єктах. З метою забезпечення безпеки перебування людей на водних об’єктах необхідно вжити всіх заходів щодо недопущення загибелі людей під час сезону відпочинку (купального сезону) 2019 року.

  За результатами доповіді та з урахуванням обговорення прийнято рішення про посилення інформаційно-розяснювальної роботи серед населення, впорядкування місць масового відпочинку людей біля водоймищ, вжиття інших відповідних заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах.

  Секретар комісії ТЕБ та НС Р. МАЛЕНКО