1 червня у світі відзначають Міжнародний День захисту дітей. Декларацію прав дитини Генеральна Асамблея ООН прийняла у 1959 році. Її основні принципи передбачають, що дитина має право користуватися всіма благами соціального забезпечення; має бути захищена від усіх форм жорстокості та експлуатації. Глибоким змістом наповнені рядки Декларації про обов'язки людства надавати дітям все найкраще для їхнього духовного і фізичного вдосконалення, про гарантії використання їх здібностей на благо суспільства. Цей документ в Україні набув чинності з вересня 1991 року; він наголошує, що діти повинні виховуватись в дусі взаєморозуміння, дружби між народами, миру та братерства.

  Вже стало традицією вітати зі святом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях і дитячому будинку сімейного типу. Дітей зі святом привітав голова районної державної адміністрації І. Вінник. Цьогоріч для дітей організовано екскурсійну поїздку в м. Вінницю із відвідуванням музею, розважального центру, МакДональдзу.

  День захисту дітей це свято не тільки для дітей, а й для тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги; тих, хто змінює не по дитячому стурбований недовірливий погляд дитини на щиру щасливу посмішку дитячої безтурботності; тих, хто своєю любов’ю, ласкою і терпінням відігріває маленьке серце. А дитяча любов щира і безкорислива додає дорослим сил і терпіння вистояти у вирі життя, спонукає долати труднощі, вселяє віру у завтра!

  Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Л. Гарнага