Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів наших співвітчизників. Саме цього дня, 78 років тому, на світанку 1941 року нацистська Німеччина розпочала загарбання України, яка перебувала у складі СРСР. Почалася найжахливіша війна в історії нашого народу, що забрала життя кожного п'ятого українця.

  Щороку ми згадуємо про тих, хто так і не повернувся з війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював перемогу. Про тих, хто прийняв на себе цей страшний удар в роки Другої світової війни і про тих, чиї життя були покалічені та зруйновані іншими людьми.

  Не було такої родини, яка б не зазнала втрат і поневірянь. Загарбники зруйнували міста і села, фабрики і заводи – все, що було створене нелегкою працею, зусиллями кількох поколінь. У боях загинуло багато синів та дочок України, вороги вбивали та катували мирних жителів, вивозили юнаків та дівчат на роботу до Німеччини.

  День скорботи і пам’яті про жертви війни в Україні сьогодні набуває все більш глобального значення, тому що жертви війни – це не десь… не там…, а вже поруч, і вони повторюються… Сьогодні, у цей день, ми маємо і поклонитися солдатам української армії, що стримують ворога на Сході нашої держави.

  У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, відбулися поминальні заходи в усіх територіальних громадах району.

  22 червня 2019 року керівники району та міста, ветерани Другої світової війни, учасники АТО/ООС, представники установ та організацій, громадських організацій, мешканці та гості міста поклали квітів до монумента Слави та Алеї Героїв м. Погребище. Біля братської могили, що на площі Слави у м. Погребище, представники влади, професійних колективів, члени громадських організацій, хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять мільйонів жертв, які невинно полягли від рук нацистських загарбників.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації