20 червня 2019 року перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський взяв участь у підведенні підсумків роботи обласного пленеру народного малярства «Мальовниче село», який з 15 по 20 червня проходив в селі Гопчиця Погребищенського району.

  Учасниками пленеру 2019 року стали відомі майстри народного малярства Вінниччини, зокрема:

  - Олександр Пелешко (Вінниця), художник-графік, член Союзу народних майстрів України;

  - Іван Горобчук (Вінниця), Заслужений майстер народної творчості, голова Вінницького осередку національних майстрів народного мистецтва України;

  - Олександр Свіргун (Стрижавка), художник іконописець;

  - Тетяна Філь (Липовець), художниця, майстриня народного малярства;

  - Василь Степанюк, (Погребище) художник, майстер живопису та народного малярства;

  - Василь Слободянюк (Хмільник), Заслужений майстер народної творчості, член Національної спілки України;

  - Олександр Шульгань (Погребище), майстер народного малярства, різьби по дереву і іконопису;

  - Лілія Гудзь, художниця.

  Результатом їх роботи стали картини на яких відтворені обряди та звичаї українського народу, краєвиди села та побут селян. Частина робіт поповнила фонди музею історії села Гопчиця, краєзнавчого музею Насті Присяжнюк та обласного центру народної творчості.

  Від імені керівництва району перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський подякував майстрам за те, що ось уже вп’яте вони обирають наш район, висловив сподівання що у наступному році такий захід буде проведено у інших, не менш мальовничих місцях нашого краю, побажав творчих злетів та всіляких гараздів.

  Від місцевих керівників господарства «Дружба-Л» Олексія Платоновича та Олексія Юрійовича Лісових були вручені стипендії митцям пленеру та забезпечене триразове тижневе харчування художників. Сектор культури і туризму висловлює їм щиру вдячність за меценатство та людяність. Хочеться щиро подякувати сільському голові Роману Прилуцькому та директору музею історії села Гопчиця Михайлу Петренку, які щоденно переймалися підготовкою та проведенням пленеру. Саме вони створили сприятливі умови для проживання, позитивну атмосферу для творчості.

  Після завершення пленеру директором Вінницького обласного центру народної творчості Цвігун Тетяною Омелянівною та завідувачем сектору культури і туризму райдержадміністрації Галиною Кравчук були вручені учасникам заходу Подяки та пам’ятні подарунки.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації