За ініціативи, сприяння та всебічної підтримки директора Вищого професійного училища №42 та СНВТОВ «Васильківське» Сергія Огородника для усіх дітей Васильківець було організовано літній табір «Козачата». Така соціальна ініціатива депутата Погребищенської районної ради спрямована на те, аби сільські діти відчули, що за них хтось піклується в державі. Протягом двох тижнів хлопчики й дівчатка різної вікової категорії відпочивали, оздоровлювались, підвищували рівень своїх знань.

  Багато хто з них взагалі вперше потрапив до подібного табору, де окрім прописаної вище програми перебування, не на останньому місці ставилася вимога дисципліни, взаєморозуміння, відповідальності за виконання тієї чи іншої справи, підтримки один одного, формування характеру. Завдяки меценату Сергію Огороднику було організовано повноцінний раціон харчування.

  Аби дітям залишилися позитивні згадки й емоції, викладач історії Лариса Олійник та педагог Оксана Лапко організовували цікаве дозвілля за напрямками мистецький, пізнавально-розважальний, інтелектуально-освітній, патріотично-виховний, спортивно-оздоровчий.

  Щоденно діти займалися різноманітним колом справ до душі.

  Під час спілкування з ними навперебій називали заходи, у яких брали безпосередню участь, — «Козацькі забави», «Стежками українських казок», створення малюнку на асфальті, фотолітопису табору тощо.

  Але чи не найпам’ятнішим для дітей залишиться день військово-патріотичного вишколу, коли до Васильківець прибули учасники антитерористичної операції, а викладач військової підготовки вищого професійного училища №42 Юрій Пашковський доставив на берег невеличкої водойми, де проходили заняття, арсенал навчально-тренувальної зброї, сучасні види обмундирування та екіпірування військовиків.

  Хлопці й дівчата охоче виконували тренувальні вправи з одягання протигаза, неповного розбирання і складання автомата Калашникова, приміряли на себе військові шоломи та предмети спорядження бійця, а на завершення кожен випробував себе у прицільності із стрільби з пневматичної зброї.

  Всі залишились дуже задоволеними.

  Побували юні учасники табору на витоку річки Рось, відвідали з екскурсією м. Вінницю, під духовним наставництвом отця Петра — настоятеля храму Андрія Первозваного (м. Погребище) вивчали Божі заповіді.

  За здоров’ям «козачат» пильно стежила медсестра Інна Тимощук.

  — Я щоденно дивився в ці маленькі оченята і дуже задоволений, що нам вдалося організувати цей табір, — каже Сергій Огородник. — Адже я бачу — дітки тут щасливі. Основної мети — бачити щирі усмішки малюків, ми досягли.

  Микола МАЦЕНКО, головний редактор районної газети «Колос»