Відповідно до Положення про Громадську раду при Погребищенській районній державній адміністрації 30 липня 2019 року відбулося розширене засідання громадської ради за участі голови райдержадміністрації Ігоря Медика, його заступників, керівників ряду структурних підрозділів райдержадміністрації та її апарату, районної ради, представників громадських організацій, які не входять до складу Громадської ради .

  Відкрив та вів засідання голова Громадської ради Леонід Братанюк. Він повідомив, що рада зібралась у такому складі, у зв’язку із зверненням до керівництва району ГО "РУХ "Український діалог" за зміцнення національної єдності" з проханням виділити кошти в сумі 150 тис. грн. та участі в організації проведення 18 серпня 2019 року в м. Погребище ІІ Всеукраїнського форуму на тему «Україна сакральна», який передбачений планом роботи даної громадської організації.

  З інформацією про роботу, яка проводилась у 2019 році владою району щодо розвитку матеріально-технічної бази, забезпечення галузі медицини, освіти, будівництва 8-ми квартирного будинку та приміщення музичної школи перед учасниками зібрання виступив голова райдержадміністрації Ігор Медик. Він повідомив, що у зв’язку із відсутністю коштів даний захід у повному об’ємі немає можливості профінансувати.

  З інформацією про необхідність проведення в м. Погребище форуму на тему «Україна сакральна» виступила секретар організації Алла Прусак.

  Голова Громадської ради Леонід Братанюк зауважив, що подана Аллою Прусак у своєму виступі інформація щодо історії м.Погребище не має під собою наукового обґрунтування та археологічних доказів. Він закликав, з метою національно-патріотичного виховання молоді, не використовувати сумнівні матеріали, які не підтверджені фактами та дослідженнями як вітчизняної так і зарубіжної науки та залучати до проведення таких заходів якнайбільше молоді і не поєднувати такої великої кількості форм роботи в 1-денному заході.

  В обговоренні даного питання виступили члени Громадської ради Василь Зубко, Роман Бачинський, Микола Бердиш, Надія Сінкевич, Микола Маценко, ГО "РУХ "Український діалог" за зміцнення національної єдності", працівники райдержадміністрації та районної ради.

  Члени Громадської ради більшістю голосів не підтримали прохання ГО "РУХ "Український діалог" за зміцнення національної єдності" виділити кошти в сумі 150 тис. грн. на проведення заходу і висловились про необхідність залучити кошти даної громадської організації та спонсорів, змінити формат заходу і не подавати недостовірні історичні відомості про наша край під час підготовки та проведення заходу.

  У завершальному слові голова райдержадміністрації Ігор Медик повідомив, що він ініціюватиме зібрання позачергової сесії районної ради та внесе на її розгляд зміни до районного бюджету з пропозицією про виділення 20-25 тис. грн.. для підтримки ініційованого заходу.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації