Гідрологічний заказник «Зелені криниці», що розташований за межами села Ординці на території Левківської сільської ради Погребищенського району буде реконструйовано.

  31 липня, під головуванням директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимира Мережка відбулось четверте у 2019 році засідання обласної конкурсної комісії обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

  У засіданні взяли участь члени конкурсної комісії серед яких, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, керівники та заступники профільних департаментів обласної державної адміністрації.

  Розпочавши засідання, Володимир Мережко зазначив: «Сьогодні до вашої уваги представлено екологічні проєкти, які пропонуються профінансувати за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Основними пріоритетними напрямками залишаються природоохоронні заходи з озеленення місцевості та утилізації твердих побутових відходів. Також одним із важливих питань є відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану початку р. Рось».

  Зокрема, на розгляд конкурсної комісії були винесені наступні проєкти:

  1. Відновлення гідрологічного режиму гідрологічного заказника «Зелені криниці», що розташований за межами села Ординці на території Левківської сільської ради Погребищенського району (капітальний ремонт). Кошторисна вартість проекту 1497,055 тис. грн.
  2. Озеленення в с. Вендичани Могилів-Подільського району. Загальна вартість заходу – 408,6 тис. грн.
  3. Придбання та впровадження обладнання для збору та складування твердих побутових відходів (сміттєвоз) у Брацлавській ОТГ. Загальна вартість - 1765,0 тис. грн.
  4. Створення та впровадження автоматизованої геоінформаційної системи об’єктів водокористування поверхневих вод із даними паспортизації ставків Вінницької області. Загальна вартість – 210,0 тис. грн.

  В ході засідання члени комісії розглянули першочергові пропозиції природоохоронних заходів за напрямами природоохоронної діяльності, реалізація яких покращить санітарний стан території громади, сприятиме поліпшенню технічного стану та благоустрою водойми, а також дозволить забезпечити оперативність пошуку і обробки даних про водні об’єкти області.

  З метою вивчення питання реалізації природоохоронних заходів П’ятничанського парку було прийнято рішення провести виїзне засідання конкурсної комісії.

  За результатами голосування всі вищезгадані проєкти були одноголосно підтримані. На виконання зазначених заходів з обласного екологічного фонду буде направлено майже 2,4 млн. грн, решта фінансуватиметься з місцевих бюджетів.

  Джерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/20333-oblasna-konkursna-komisiia-rozhlianula-proiekty-iaki-finansuvatymutsia-za-rakhunok-koshtiv-oblasnoho-fondu-okhorony-navkolyshnoho-seredovyshcha-v-2019-rotsi