Минулої неділі у Погребищі відбулися заходи у рамках ІІ Всеукраїнського форуму «Україна сакральна» (такий звучний статус йому визначили організатори) за зміцнення національної єдності та консолідацію українського суспільства, спрямований на подолання існуючих розбіжностей в поглядах та єднання усіх українців.

  Проходив форум за ініціативи громадської організації Рух «Український діалог» за зміцнення національної єдності та за сприяння Погребищенських районної ради, районної державної адміністрації та міської ради.

  Вранці біля Козацького хреста «Борцям за волю України» зібрався, на жаль, нечисленний гурт погребищан та гостей краю, щоб покладанням квітів та спільною молитвою за Україну вшанувати різні покоління борців за її волю і незалежність. Цього дня на камінні, яке, за переказами, пам'ятає славні козацькі подвиги, священнослужителі Православної Церкви України та присутні молились за державу та її військо, за бійців, які виборюють мир на східних рубежах. Було вшановано воїнів Антитерористичної операції, які віддали своє життя за Україну, та їхніх батьків і матерів.

  Тема національної ідеї, яка вже багато років вкрай актуальна в Україні, стала наріжним каменем обговорення науковцями та представниками громадськості району на майданчику «Українського діалогу» у залі засідань Погребищенської районної ради. Учасники дискусії були одностайні, що потрібно зробити усе, аби українство об’єдналося на платформі цілісної, незалежної, мирної, сильної та багатої України.

  У другій половині дня основне дійство форуму відбувалося на районному стадіоні «Колос». Тут фольклорно-етнографічні світлиці кількох територіальних громад району, виставки народних ремесел, картини місцевих майстрів, майданчик дитячих розваг, ятки із напоями та шашликами чомусь не викликали велелюдності заходу, на яку розраховували організатори. Про це засвідчила кількість тюків соломи, які були розташовані перед головною сценою у якості сидінь, та так і не дочекались своїх глядачів.

  Для учасників форуму були презентовані спасівські обрядові дійства, а також відбувся гала-концерт за участю нашого земляка, всесвітньовідомого оперного співака, соліста Віденської опери Анатолія Кочерги, фолк-рок гурту «Тінь сонця», народного артиста України Олега Гаврилюка, фіналіста 2 сезону шоу «Голос країни» Олександра Онофрійчука, духового оркестру і солістів Центру військово-музичного мистецтва Повітряних Сил України, бандуриста Миколи Шапи з Дніпра, представників творчого об’єднання «Золота паланка», театру козацького бою та солістів-номінантів різних конкурсів.

  Гідно представили наш край зі сцени гала-концерту погребищанин Микола Мотруніч, вокальний ансамбль школи №1, духовий оркестр з Гопчиці, танцювальний колектив Погребищенської ЗОШ №1 «School-time» (худ. керівник Юлія Яворська та юна солістка Настя Супрун.

  Учасників свята протягом дня на різних заходах вітали голова районної ради Сергій Волинський, начальник Департаменту культури облдержадміністрації Валентина Троян, міський голова Анатолій Білик, доктор історичних наук, професор Василь Моргун, народна артистка України, актриса Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Галина Яблонська.

  Микола МАЦЕНКО, Районна газета «Колос»