Ми є свідками того, що нині катастрофічний відсоток автодоріг за своїми експлуатаційними характеристиками не відповідають вимогам нормативних документів за показниками рівності, наявності ямковості та деформацій покриття проїзної частини тощо. Це й зрозуміло, адже основна їхня мережа формувалася наприкінці 80-х — початку 90-х років минулого століття, тому дорожнє полотно зносилося, до того ж воно аж ніяк не було розраховане під сучасні автопоїзди загальною вагою щонайменше 40 тонн, які табуном своїх коліс , образно кажучи, просто «ріжуть» асфальтне покриття, тобто навантаження на дороги та інтенсивність руху зросли в рази. З іншого боку, в багатьох випадках порушено міжремонтні строки виконання робіт за браком коштів.

  З 1 січня 2018 року працює Державний дорожний фонд, кошти з якого витрачаються на будівництво, ремонт, утримання, реконструкцію доріг. Дорожний фонд — основне, але не єдине джерело, кошти з якого йдуть на ремонти доріг. Оскільки фінансування державної цільової програми із загального фонду Державного бюджету зосереджено на утриманні доріг загального користування державного значення, то є необхідність у альтернативному фінансуванні доріг місцевого значення за рахунок видатків місцевих бюджетів.

  Зокрема, у нашому районі завдяки співфінансуванню поліпшення дорожньої інфраструктури міською радою (190 тис. грн.), Білашківською (50 тис. грн.), Ширмівською (200 тис. грн.) і Дзюньківською (100 тис. грн.) сільськими радами вдалося залучити з державного бюджету 10,3 млн. грн., які успішно освоюються.

  Мережа автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Погребищенському районі становить понад 350 км. Поліпшенням їх транспортно-експлуатаційного стану займається філія «Погребищерайавтодор».

  Цими днями шляховики завершують ремонт ділянки дороги №С-02-17-40 «Погребище—Збаржівка—межа Київської області» в межах села Дзюньків. Тут згоду на участь у проекті свого часу дали місцеві землекористувачі: СФГ «Лан-П», ФГ «Колотуцького», СТОВ «Погребищенське».

  Працівники філії «Погребищерайавтодор» практично освоїли виділені кошти на оновлення дорожнього покриття, тепер необхідно укріпити узбіччя, облаштувати посадковий майданчик, облагородити центральну вуличну розв’язку села, на що й підуть спонсорські кошти.

  Днями у Дзюнькові відбулася зустріч керівництва району і сільського голови Віри Яремчук з підрядником і керівниками агроформувань, які підтвердили свої наміри про виділення спонсорських коштів для поліпшення дорожньої інфраструктури села.

  Районна газета «Колос»