В Погребищенському районі вшанували пам'ять захисників України, полеглих у боротьбі за незалежність, суверенітет та цілісність держави

  Сьогодні в країні вперше відзначають День пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та її територіальну цілісність.

  Мітинг-реквієм відбувся в приміщенні Погребищенської районної ради біля меморіального куточку бойової слави нашим землякам, які загинули під час проведення антитерористичної операції на Сході держави, захищаючи її незалежність і територіальну цілісність.

  У заході взяли участь батьки загиблих бійців, учасники АТО, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, працівники військового комісаріату, трудових колективів, організацій та установ, громадськість.

  Голова райдержадміністрації Ігор Медик у виступі зазначив, що на урочистому заході з нагоди 28-ї річниці Незалежності України 24 серпня Президент України Володимир Зеленський заявив, що підписав указ про встановлення 29 серпня Дня пам'яті захисників України. Саме 29 серпня в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни на Донбасі.

  «Мешканці району одними з перших стали у 2014 році на захист рідної землі. Надроссянська «ціна» війни нестерпно болить нам усім. Троє мешканців нашого району і четверо, родини яких проживають у нас, віддали найдорожче - своє життя за для встановлення миру на нашій землі: Роман Башняк, Олег Богданов, Олег Школьний, Роман Грушко, Олександр Шелепун, Ігор Дубов, Євген Левчук. Пам'ять про їх жертовність та подвиг назавжди залишаться в наших серцях», - наголосив Ігор Володимирович.

  Микола Терентійович Грушко, батько загиблого воїна Романа Грушка, сказав, що важкі часи переживає зараз Україна. Війна – страшне зло. І дякуючи таким, як наші діти, військовослужбовцям Збройних Сил України, добровольцям ворог не ступив далі на нашу землю. Він низько вклонився присутнім учасникам АТО/ООС, висловив слова вдячності районній владі, органам місцевого самоврядування за те, що влада пам’ятає про загиблих воїнів, не відвертається від їх сімей.

  Голова громадської організації «Спілка учасників АТО та інших бойових дій Погребищенського району» Микола Маценко наголосив: «В ім’я швидшого встановлення миру на нашій землі пам'ять про полеглих у цій неоголошеній війні необхідно вшановувати кожного дня біля меморіального куточку бойової слави нашим землякам, пам’ятника захисникам України, який плануємо розпочати споруджувати цього року, в районному краєзнавчому музеї, де буде неодмінно відкрито 14 жовтня 2019 року кімнату захисників України». Як офіцер Збройних Сил України він від імені побратимів та себе особисто попросив пробачення у батьків загиблих, якщо у критичну хвилину, щоб відвернути непоправне – хтось не зміг прийти на виручку та врятувати життя.

  Свій авторський тематичний вірш прочитала учасниця художньої самодіяльності, поетеса клубу селища Погребище Перше Раїса Лісова.

  Присутні покладанням квітів та хвилиною мовчання вшанували пам’ять про загиблих Героїв України.

  Мітинг-реквієм завершився панахидою, відправленою священиком Православної церкви України о.Петром.

  Заходи із вшанування пам’яті захисників України відбулися в територіальних громадах району. Зокрема, в с.Старостинцях, с.Новофастові, с.Морозівка, с.Очеретня, с.Погребище Перше та м. Погребище, де поховані загиблі воїни, встановлено пам’ятні знаки, до їх могил, пам’ятників та меморіальних табличок покладено квіти, вінки, проведено мітинги.

  Керівництво району разом із батьками Романа Грушка поклали квіти до обеліска, встановленого в його честь в с. Погребище Перше.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації