14 жовтня 2018 року, на День захисника України, відбулася церемонія відкриття Меморіального комплексу на території Міністерства оборони України. Комплекс підготовлено Центральним проектним інститутом військового відомства та побудовано військовослужбовцями Державної спеціальної служби транспорту.

  На території комплексу розташовані Зала, по периметру якої стоять пілони, на яких золотими буквами вписані прізвища загиблих військовослужбовців Збройних Сил України, стела із Дзвоном Пам'яті та плац для проведення урочистих і церемоніальних заходів. Дзвін Пам’яті, який розміщено на відкритому майданчику, виготовлено на пожертви небайдужих громадян.

  Тут щоденно відбувається ранковий церемоніал вшанування військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули конкретного дня у різні роки внаслідок російської агресії на Сході України або у миротворчих місіях, починаючи з 1992 року.

  Посередині Зали пам’яті на спеціальному подіумі розміщено Книгу пам’яті з іменами загиблих. Її структура побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі цієї дати за всі роки. Лише 32 розвороти (це 32 дні) залишаються порожніми. В усі інші дні Збройні Сили України несли бойові втрати.

  Ось як відбувається церемонія вшанування військовослужбовців, внесених до Книги Пам’яті. Командир почесної варти перегортає розворот книги на ту, що відповідає даті, і диктор зачитує імена загиблих — після кожного з них лунає удар дзвону, що символізує пам’ять та вдячність українців, та лунає військовий салют із стрілецької зброї, який є обов’язковим елементом військових почестей.

  28 серпня Дзвін Пам’яті пролунав тридцять чотири рази...

  Диктор зачитав 34 прізвища військовослужбовців, які віддали свої життя за Україну. Серед них — наш земляк Олег ШКОЛЬНИЙ із Старостинець.

  У пам’ятному заході взяли участь мама загиблого Героя Людмила Володимирівна і родичі, Міністр оборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства, військовослужбовці Київського гарнізону та курсанти військових навчальних закладів столиці. Також у ранковому Церемоніалі взяла участь іноземна делегація Федерального міністерства оборони Федеративної Республіки Німеччини.

  Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

  Міністр оборони України Степан Полторак поспілкувався з родичами загиблих, цікавився невирішеними питаннями, подякував за величезну справу, яку батьки зробили, — за виховання справжніх патріотів країни, які в непростий для країни час віддали найдорожче, що в них було, — свої життя, аби захистити державу від агресора.

  ... А вже 29 серпня у відомстві вшановували пам'ять 223 військових, які загинули під час виходу з Іловайська у 2014-му.

  — Минатимуть роки, і десятиліття, — звучить голос диктора, — а урочистий ритуал вшанування загиблих залишатиметься незмінним, і нагадуватиме всім про шанобливе ставлення держави і українського народу до своїх загиблих захисників, до своєї армії! Вічна пам’ять і слава Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну!

  Родичів Олега Школьного супроводжували перший заступник голови Погребищенської райдержадміністрації Петро Шафранський, заступник голови районної ради Ігор Гордійчук, голова громадської організації «Спілка учасників АТО та інших бойових дій Погребищенського району» Микола Маценко.

  За матеріалом районної газети «Колос» №67 від 30 серпня 2019 року

  Відкрити