Цьогоріч День знань для учнів Погребищенської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1» став особливим, адже віднині навчальний заклад функціонуватиме в новому статусі – як опорна школа.

  З 20 червня 2019 року школа реформована у КЗ «Погребищенський опорний заклад середньої освіти І-ІІІ ступенів №1», до якого приєднано 7 філій, де навчається 173 учні і працює 52 педагоги. Тож відтепер у навчальному закладі навчаються 869 учнів у 33 класах і працюють 74 педагогічних працівники , з них 50 - спеціалісти вищої категорії . Школа розташована у трьох навчальних приміщеннях, два з яких утеплено та частково відремонтовано.

  На урочисту лінійку з нагоди нового навчального року до місцевих школярів завітали: голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голова райдержадміністрації Ігор Медик, голова районної ради Сергій Волинський, міський голова м.Погребище Анатолій Білик, керівники обласного та районного відділів освіти.

  Святкова лінійка для учнів розпочалась виступом директора опорного закладу Тетяни Анатоліївни Носової. За її словами, у школу до першого класу цього року йдуть 86 учнів. Для впровадження стандартів НУШ впродовж останніх 2-х років першокласникам закуплено нові парти, стінки, стелажі, столи, телевізори, ноутбуки, «фабрики друку», дидактичний матеріал. На 2019-2020 н. р відділом освіти передано кошторисні призначення на опорну школу у сумі 9479,2 тис. грн.

  Під час святкової лінійки з вітальним словом до присутніх звернувся голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, зазначивши: «Сьогодні особливий день – свято знань, яке в українських сім’ях прийнято вважати родинним святом. Знання передаються з покоління в покоління – тільки так можна розвивати націю, народ, країну. Життя рухається швидко і динамічно,для навчання застосовуються новітні інформаційні технології. Тож рухайтесь у ногу з часом, дорогі діти, і тільки вперед!».

  Голова облдержадміністрації передав опорному навчальному закладу подарунок до нового навчального року – три телевізори.

  Із святом учасників заходу привітав і голова райдержадміністрації Ігор Медик, який зазначив, що завдячуючи підтримці обласної влади вдалося провести реконструкцію школи та запевнив, що районна влада і далі забезпечуватиме подальше оновлення матеріально-технічної бази закладу. Він побажав усім присутнім на святі миру та злагоди, вчителям та учням-наснаги у роботі, успіхів у навчанні, професійного задоволення й творчих здобутків.

  Голова районної ради Сергій Волинський, міський голова м.Погребище Анатолій Білик також приєднались до вітань та поздоровлень з нагоди Дня знань.

  Для багатьох учнів «Погребищенського опорного закладу середньої освіти І-ІІІ ступенів №1» така багатолюдна урочиста лінійка, на якій присутні біля тисячі дітей та майже сотня вчителів, є незвичною, адже відтепер з навколишніх сіл, де вони навчались у малокомплектних школах, 4 шкільні автобуси щодня підвозитимуть учнів у Погребище. В опорному закладі створені умови для успішного навчання усіх дітей: і тих, хто народився і живе в районному центрі й тих, хто щодня долатиме дорогу до знань із навколишніх сіл.

  Урочиста лінійка також проходила не зовсім звично: креативні старшокласники залучили учнів початкової школи до масового музичного флешмобу. Під сучасні ритми малята стрибали і кружляли на великій площі перед школою, чим немало здивували і зацікавили першачків, яких цього навчального року аж 3 паралельні класи!

  До шкільних кабінетів першокласників урочисто проводжали випускники: учні 11 класів утворили арку, тримаючи над головою великий жовто-блакитний прапор. Саме через цю арку під аплодисменти батьків, вчителів та гостей свята малюки крокували з букетами квітів до своїх затишних класів, обладнаних за стандартами нової української школи.

  Валерій Коровій поцікавився як підготували для першокласників навчальні кабінети: очільник області завітав до дітей перед початком занять, поспілкувався з учнями та їх батьками : «Найкращий результат, якого ми досягли, впроваджуючи ідеї НУШ в навчальних закладах області, це те, що діти після занять не хочуть залишати стіни школи, прагнучи залишитись у шкільній атмосфері ще на деякий час. Дітям така школа справді подобається – вони розкуті, краще сприймають навчальний матеріал та швидше його засвоюють», - зазначив Валерій Коровій.

  Голова облдержадміністрації з цікавістю оглянув відремонтовані за сучасними вимогами актову та спортивну зали, майстерню для дівчаток, а також завітав до місцевого краєзнавчого музею, де вчителі часто проводять уроки , виховні години та різні краєзнавчі заходи.

  «Школа № 1 у Погребищі є однією з найбільших опорних закладів, які працюють у районних центрах області,- коментує Валерій Коровій. - За три останні роки за кошти ДФРР, а це майже 20 млн. грн., тут було здійснено велику роботу по утепленню приміщень, облаштуванню актової зали та спортивного комплексу. У планах – віднайти кошти для проведення комплексної реконструкції всередині шкільних приміщень. Дуже важливо, що нам вдалося саме тут, в Погребищі, створити опорну школу. Окрім цієї, ще 5 опорних навчальних закладів вперше цього року запрацюють на Вінниччині – у Стрижавці, Іллінцях, дві школи в Чернівецькому районі. Я глибоко переконаний: якщо ми створимо комфортні умови перебування для дітей і забезпечимо якість знань, то результати ЗНО будуть в рази кращими».

  Очільник регіону також підкреслив, що результати незалежного зовнішнього оцінювання цього року мають позитивну тенденцію: « Вінницька область серед інших регіонів зайняла 6 місце з історії, 8 – з іноземних мов, 6- з української мови. Є значні зрушення у оцінюванні з математики, де протягом останніх років область мала проблеми: цього року ми перемістились із останніх на середні позиції. Тож позитивні результати ЗНО свідчать про підвищення конкурентоспроможності наших дітей при вступі до вишів на безкоштовне навчання».

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації