Працівниками Погребищенської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості проведено День служби зайнятості в Павлівській сільській раді.

  Фахівцями філії насамперед було проведено відвідування роботодавця ПП Бердиш М.М. Керівник Микола Бердиш повідомив, що на даний час у нього працює 6 осіб, 5 з яких було працевлаштовано за сприяння служби зайнятості, зокрема 1 особа на новостворене робоче місце, за яку проводиться компенсація єдиного внеску.

  Підприємець здійснює свою виробничу діяльність в двох напрямках – це цех з виготовлення круп та кузня, яка на замовлення громадян та юридичних осіб виготовляє художні вироби ручної роботи різного ступеня складності, на різні смаки та фінансові можливості. Основними виробами, які користуються попитом є металеві паркани, огорожі, хвіртки, решітки, віконні грати, дашки, димарі, ліхтарі. Роботодавець подякував службі зайнятості за взаємодію та фінансову підтримку на початковому етапі створення виробництва та зазначив, що для подальшого розвитку їм необхідні працівники з художньої ковки та електрогазозварники, на що директор філії Олександр Віцінський повідомив, що на замовлення роботодавця є можливість провести навчання безробітних по вказаних професіях.

  В подальшому відвідано ФГ Колотуцького О.Л., ФГ «Жилюка», ФГ «Савлука А.В.» та ПП «Світлана». Керівники зазначених господарств пояснили, що найближчим часом завершаться польові роботи по збиранню врожаю зернових та технічних культур. Після завершення польових робіт основна частина працюючих буде звільнена із займаних посад та звернеться до служби зайнятості.

  Також відвідали заклади торгівлі СТ «Валентина-Шанс», ПП Очеретяна Л.Ю., яким надано консультації про перелік послуг, що надаються службою зайнятості та надано роз’яснення про дотримання трудового законодавства.

  Цього ж дня, в приміщенні Павлівської сільської ради проведено семінар, в якому взяли участь 11 осіб з числа безробітних, сільський голова Василь Мельник.

  Директор філії Олександр Віцінський надав детальні роз’яснення щодо реєстрації в центрі зайнятості та порядку виплати допомоги по безробіттю, одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю, поняття членства в особистому селянському господарстві, компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, організації професійного навчання, стану та перспектив розвитку ринку праці, про можливість організації на умовах співфінансування оплачуваних громадських робіт.

  Сільський голова Василь Мельник довів до відома присутніх, що у цьому році на організацію громадських робіт службою зайнятості направлено 6 осіб з числа безробітних (на паритетних умовах) та проведено відшкодування витрат на оплату праці в сумі 14, 3 тис. грн., ще 2 особи будуть працювати у жовтні місяці. Голова громади подякував районній філії за активну співпрацю в цьому напрямку та повідомив, що в сільському бюджеті будуть заплановані кошти на організацію громадських робіт і в 2020 році, а також відмітив, що за сприяння служби зайнятості 2 кочегари пройшли підвищення кваліфікації та отримали допуск до роботи і будуть працевлаштовані з початком опалювального періоду в комунальний заклад «Павлівський ДНЗ «Дзвіночок».

  В рамках загальнообласної профорієнтаційної акції «Дорога до вибору» провідний фахівець з профорієнтації Погребищенської районної філії Вінницького ОЦЗ Володимир Храбан провів профорієнтаційне заняття для учнів 7-9 класів Павлівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів «Моє професійне майбутнє». Активно обговорювали умови оптимального вибору професії, познайомилися з електронним сервісом Державної служби зайнятості - профдіагностичною платформою «Моя професія: консультаційна мережа». Також, розглянули фактори змін на ринку праці майбутнього.

  Фахівці служби зайнятості роздали роботодавцям, безробітним, учням інформаційно-методичну літературу з питань зайнятості населення.

  Погребищенська районна філія Вінницького обласного центру зайнятості