14 жовтня 2019 року в біля музею воїнів АТО/ООС в м. Погребище відбулися районні урочисті заходи з нагоди Дня захисника України за участі учасників АТО/ООС та їх сімей, сімей загиблих учасників АТО/ООС, представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, трудових колективів, організацій та установ, учнівської та студентської молоді, громадськості району.

  У своєму виступі голова райдержадміністрації Ігор Медик зазначив, що сьогоднішня подія - відзначення Дня захисника України поєднана з відкриттям музею учасників антитерористичної операції на Сході України закладає основу історичної правди та пам’яті про наших захисників України. Бо тільки прямі учасники можуть донести до нас правдиві свідчення про події, в яких вони брали безпосередню участь.

  «Це – свято спадкоємності героїчних традицій нашого народу, сили духу і мужності, відданості своїй Вітчизні і гордості за її ратну славу. В цей день ми віддаємо шану та низько вклоняємось перед захисниками України, які виконували та продовжують виконувати свій військовий обов’язок у зоні проведення операції об’єднаних сил. Ми із сумом в серці згадуємо тих патріотів, які віддали своє життя за Україну. І ми не маємо права не увіковічнити їх – вони є героями нашого часу, святинею нашого краю», - наголосив Ігор Володимирович. Він побажав здоров’я і довголіття ветеранам, успішної служби солдатам і офіцерам, поваги і підтримки сім’ям загиблих, прихильності до кожної родини нашого краю, до нашої рідної України Божої Матері.

  Батько загиблого воїна Романа Грушка, Микола Терентійович Грушко, привітав усіх із триєдиним святом та звертаючись до учасників АТО/ООС подякував за те, що дякуючи їм ми сьогодні стоїмо під мирним небом. Висловив слова вдячності районній владі, органам місцевого самоврядування за те, що влада пам’ятає про загиблих воїнів, не відвертається від їх сімей.

  «Сьогодні із дружиною заїхали до пам’ятного знаку нашому сину на станції Погребище, а там діти, люди – зібрались на мітинг. Якщо так скрізь – то наші діти живі», - сказав Микола Терентійович.

  Катерина Висоцька, директор Вінницького обласного краєзнавчого музею, спеціалісти якого надали необхідну практичну та методичну допомогу, наголосила, що на Вінниччині це лише другий музей із такою експозицією учасникам АТО/ООС. Вона висловила сподівання, що війна завершиться і цей музей буде застереженням про недопущення війни в майбутньому та закликала присутніх взяти участь в наповненні його відповідними експонатами. «Бажаю, щоб у майбутньому ні одна мама, ні одна дружина, донька не одягли чорну хустину. Щоб був мир і благополуччя на рідній землі» - наголосила Катерина Іванівна.

  Комісар Погребищенського районного військового комісаріату Юрій Гаврилюк також привітав всіх із святом, звертаючись до батьків загиблих низько вклонився за синів, подякував всім присутнім учасникам АТО/ООС за безхмарне, мирне небо.

  Із привітаннями до учасників урочистостей та побратимів звернулись голова ГО «Спілка учасників АТО та інших бойових дій Погребищенського району» Микола Маценко та голова районної спілки ГО «Всеукраїнський Союз Ветеранів АТО» Іван Романюк.

  Голова райдержадміністрації Ігор Медик та голова районної ради Сергій Волинський вручили батькам загиблих учасників АТО/ООС та ветеранам Почесні грамоти та грошові винагороди від райдержадміністрації та районної ради.

  Також учасників АТО/ООС, волонтерів Погребищенського району Миколу Маценка та Миколу Москаленка відзначено Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної Ради, грошовими винагородами.

  Медаллю Міністерства оборони України «20 років сумлінної служби» нагороджено майор запасу Олександра Тригуба, майора Олену Гаврилюк, прапорщика Івана Солодкого.

  Відповідно до рішення районної комісії з визначення претендентів для занесення на Алею бойової та трудової слави Погребищенського району від 8.10.2019 року №2 за захист державних інтересів, за виявлені мужність і патріотизм, удостоєних державних нагород за участь у бойових діях на Сході України та з нагоди Дня захисника України занесено на Алею бойової та трудової слави Погребищенського району Івана Романюка Івана та Леоніда Іванова.

  Військові відзнаки, загиблим воїнам (посмертно) вручив батькам загиблих та учасникам АТО/ООС комісар Погребищенського районного військового комісаріату Юрій Гаврилюк. Також грамотами обласного та районного військового комісаріату нагороджено учасників АТО/ОСС, волонтерів, керівників ряду підприємств, установ, організацій, працівників районного військового комісаріату.

  Капелан Богдан 59-ї бригади в/ч А1619 Збройних Сил України, яка перебуває на Світлодарській дузі, від імені командування подякував волонтерам за підтримку бойового та морального духу наших воїнів та вручив подяки.

  Захід завершився концертом художніх колективів району.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації