28 жовтня 2019 року в м.Погребище відбувся мітинг з нагоди 75- річчя визволення України від нацистських загарбників під час Другої світової війни.

  Мітинг розпочався із святкової ходи та покладання квітів до монумента Слави та Алеї Героїв за участі керівництва району, ветеранів війни та праці, представників організацій та установ, молоді, громадськості міста.

  Віддаючи шану загиблим визволителям, учасники заходу схилили голови у хвилині мовчання.

  До присутніх звернувся голова райдержадміністрації Ігор Медик, який зазначив, що Україна заплатила за перемогу найбільшу ціну - втрати українського народу становлять від 40 до 44% від загальних людських втрат СРСР, а це майже 20 млн. українців. Тільки з нашого району загинуло більше 6 тисяч жителів.

  «Минуле України - це суцільна боротьба нації за створення власної держави. Тому сьогодні, у цей нелегкий для країни час, ми повинні згадати помилки минулого, щоб не повторювати їх у майбутньому. Подвиги наших дідів сповнені глибоким патріотизмом, і сьогодні надихають молоде покоління плекати любов до рідної землі у своїх серцях», - сказав Ігор Володимирович.

  Голова районної організації ветеранів України Надія Сінкевич у своєму виступі констатувала, що сьогодні ми відзначаємо 75-ту річницю визволення України від нацистських загарбників у Другій світовій війні, вшановуємо пам’ять воїнів, які загинули в боях та населення, яке постраждало від дій нацистських окупантів.

  Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців. На українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій, 607 з них було розгромлено саме на території України. «Скільки б не минуло часу, а у пам'яті назавжди залишаться святі імена тих, хто віддав своє життя за рідну землю.», - наголосила Надія Василівна.

  Учні Погребищенського опорного закладу середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 вшанували пам'ять полеглих воїнів, які покояться у братській могилі в центрі м.Погребище, почесною вартою. Мітинг завершився тематичними читаннями учнів Погребищенської ЗОШ №2.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації