22 листопада 2019 року відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів до пам’ятного знаку «Жертвам голодомору 1932-1933 років».

  У заході взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, організацій та установ, учнівської молоді та студентства, громадськості.

  У виступі перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський зазначив, що українському народові, який упродовж століть виборював свою незалежність і нарешті здобув її, випало долати шлях, здавалось би,

неймовірних смертоносних потрясінь, тяжких випробувань і докласти надлюдських зусиль у протистоянні навалам і пошестям, віковому уярмленню і визиску, духовному гнобленню і навіть фізичному нищенню. «Сьогодні ми схиляємо голову перед однією з найстрахітливіших і найсумніших дат не тільки в нашій, а й у світовій історії – 86 - ми роковинами голодомору 1932-33 рр., який знекровив і спустошив нашу землю, забрав мільйони життів її безневинних дітей. Наш святий обов’язок закарбувати в серцях пам’ять про невинно убієнних наших братів та сестер. Хай найвищим пам’ятником мільйонам жертв України буде світлий храм нашої душі, сповненої скорботи та молитвою за їх упокоєння.», - наголосив Петро Шафранський.

  Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні, запалили пам’ятні свічки.

  Мітинг-реквієм завершився тематичними читаннями учнів Погребищенської ЗОШ № 2 І-ІІІ ст. та заупокійною молитвою.

  Меморіальні заходи з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів та 86-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні триватимуть й у суботу. В усіх територіальних громадах Погребищенського району відбудуться вшанування пам’яті жертв голодоморів. Мешканці громад долучаться до акції «Засвіти свічку» о 16-00 год. Кожен громадянин може запалити свічку і встановити її на підвіконні (чи на балконі), ушанувавши таким чином пам’ять мільйонів українців, яких було вбито голодом в Україні.

  За даними науково-демографічної експертизи, загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932-33 років становить майже 4 млн. осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 млн. Архівні документи та зібрані у 1993 та 2008 роках свідчення очевидців Голодомору стверджують, що в Погребищенському районі страшний голод 1932 / 33 – х років забрав біля 14 тисяч жителів району.

  Їх імена навічно увійшли у «Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні».

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації