Про перерахунок пенсій, у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму з 01.12.2019, розповіла під час пресконференції, організованої Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Лариса Дика.

  Так, станом на 1 грудня 2019 року у Вінницькій області проживає 461,7 тис. пенсіонерів (439,9 тис. – цивільні, 21,8 тис. – військові). З початку поточного року на пенсійні виплати спрямовано 11 850,8 млн. грн., чим забезпечено своєчасне та у повному обсязі фінансування виплати пенсій та грошової допомоги.

  Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум для непрацездатних громадян з 01.12.2019 року зріс на 74 грн. або 4,3% і складає 1 638 грн. Загальне підвищення прожиткового мінімуму з початку року становить 9,4%. «Головним управлінням проведено передбачений діючим законодавством перерахунок пенсійних виплат. У бюджеті Пенсійного фонду на ці потреби закладені відповідні фінансові ресурси. Громадянам не потрібно додатково з цієї причини звертатись до відділів обслуговування громадян Фонду області. Усі перерахунки здійснені автоматично. Перерахунок по кожній пенсійній справі проводився індивідуально», - зазначила Лариса Дика.

  Перераховані мінімальні пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», доплати за понаднормовий стаж, а також мінімальні пенсії інвалідам війни, інвалідам-чорнобильцям, надбавки, підвищення, які розраховуються виходячи з прожиткового мінімуму. Вище зазначені перерахунки не проводяться особам, які працюють або займаються підприємницькою діяльністю.

  Перерахунок торкнувся 408,1 тис. або 88,3% від загальної чисельності пенсійних справ мешканців Вінницької області. Підвищення отримали 230 тис. пенсіонерів, середній розмір підвищення склав 47,00 грн.

  В результаті чого місячна потреба у коштах на виплату пенсій за грудень зросла на 5,5 млн. грн. і становить 1220,9 млн. грн.

  З початку року середній розмір пенсії мешканців області зріс на 320,51 грн. та склав 2553,99 грн.

  Пенсійні виплати здійснюються банківськими установами та підприємствами поштового зв’язку з 4 по 25 грудня поточного року.

  Джерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/22884-v-zviazku-z-pidvyshchenniam-prozhytkovoho-minimumu-pererakhunok-otrymaiut-88-3protsent-pensioneriv-vinnychchyny