Щороку 7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування, який був встановлений згідно з Указом Президента «Про День місцевого самоврядування» від 25 листопада 2000 р. №1250/2000 — «...враховуючи велике значення місцевого самоврядування для розвитку народовладдя, демократизації суспільних відносин та зміцнення української державності».

  Саме цього дня, 7 грудня 1990 року, Верховна Рада ухвалила Закон України «Про місцеве самоврядування».

  Урочистості з нагоди професійного свята для самоврядців Погребищенського краю відбулися у великій залі адміністративного приміщення.

  Захід розпочався із привітань, висловлених його ведучою Інною Островською. Згодом вона надала слово для віншування місцевих представників народовладдя голові районної ради Сергію Волинському.

  — Це свято доби незалежності є знаковим для становлення української державності, — зазначив Сергій Олександрович. — На місцеве самоврядування покладено відповідальність за соціально-економічний стан громад, прийняття покарань за правопорушення їхніх жителів, створення комфортних умов для жителів нашого району. Діяльність кожної місцевої ради завжди відкрита та прозора, спрямована на досягнення добробуту у громаді. Місцева влада — це дійсно народна влада, яка найближча до людей на рівні кожного міста, містечка чи села.

  Разом з тим очільник райради зупинився на реалізованих впродовж одинадцяти місяців 2019 року проектах, на які було витрачено понад 9 млн. грн. державної субвенції, це зокрема: утримання навчальних (забезпечення харчування та підвозу дітей) та медичних закладів, ремонт доріг, розчищення русла річки Рось тощо. І все це робиться, перш за все, для забезпечення авторитету нашої країни, адже велике розпочинається з малого, бо успішна сільська громада — це окремий осередок, який покликаний на створення прогресуючої країни загалом.

  На завершення промови голова районної ради разом зі своїм заступником, Ігорем Гордійчуком, вручили міському та сільським головам подяки за вдалу управлінську діяльність.

  Перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський та голова районної ради Сергій Волинський нагородили Почесною грамотою Погребищенської районної державної адміністрації та районної ради і грошовою винагородою Надію Аркушу, головного бухгалтера Андрушівської сільської ради; Світлану Козоріз, секретаря Довгалівської сільської ради; Івана Крулька, Левківського сільського голову; Петра Реверу, депутата Погребищенської районної ради; Галину Слівінську, директора комунальної організації «Погребищенський будинок художньо-технічної творчості дітей»; Марію Собчук, інспектора військово-облікового столу Погребищенської міської ради; Валентину Тімергазіну, депутата Погребищенської міської ради.

  — Шановні колеги, — таким зверненням розпочав свій виступ перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський, — я можу так звертатися до голів сільських рад до районної ради, адже ми дійсно колеги по усіх тих проектах, які реалізуються на теренах нашого району. Від імені районної державної адміністрацій хочу привітати усіх нас зі святом. Як відомо, у принцип місцевого самоврядування закладається термін «право», право вирішувати ті проблеми, які виникають у громадах і право вибору у розвитку тієї чи іншої територіальної громади. За усіма прогнозами 2020 рік буде продуктивним в плані змін форми управління та форми самоуправління. Хочу побажати всім нам, щоб ці започатковані реформи були на користь людям, і щоб з плином часу ми не пожалкували про їх започаткування. Разом з тим бажаю вам мудрості при прийнятті рішень, самодостатності, і щоб усі ваші починання були на користь жителів територіальних громад.

  Вітальні слова працівникам місцевого самоврядування звучали з уст комісара Погребищенського військового комісаріату, підполковника Юрія Гаврилюка та Левківського сільського голови Івана Крулька. Останній у своєму виступі не втримався від спокуси прорекламувати облаштований початок річки Рось, який знаходиться на території його сільської ради, і запропонував кожному із сільських голів привезти до витоку річки деревце чи кущик та посадити його там.

  Офіційні звернення та привітання на заході перепліталися із художніми номерами погребищенських аматорів сцени: вокального ансамблю «Зорепад», Юлії Талимончик, Оксани Марченко, Оксани Околодько та Вікторії Кульбіди.

  По закінченню заходу всім його учасникам було запропоновано зробити колективне фото на згадку.

  Оксана ЯНКОВЕЦЬКА, районна газета «Колос»