Останніми роками серед територіальних громад району закріпилась тенденція щодо вирішення нагальних питань взявши участь в обласних, республіканських та міжнародних конкурсах.

  З кожним роком все більше громад гуртуються, не чекають, коли у бюджеті з’являться кошти, а самі беруться за вирішення проблем: якщо треба відремонтувати сільський клуб чи дитячий садок, установити енергозберігаючі вікна чи систему опалення, об’єднуються, готують проект, отримують кошти на його реалізацію і разом із владою працюють над втіленням свого задуму.

  На тринадцятий обласний конкурс розвитку територіальних громад було подано 710 проектів. Переможцями стали 216 громад. Загальний бюджет проектів, що вибороли перемогу, складає 13 млн. 656 тис. грн. Виділення коштів буде проходити у три етапи. Кошти з першого траншу – 6 млн. грн. - отримають 85 проектів, які набрали найбільшу кількість балів – від 85 до 100. Другий транш у сумі 4 млн. грн. буде виплачено після 15 липня, коли пройде позачергова сесія обласної Ради. І за третім траншем, який складає 3 млн. 656 тис. грн. громади отримають кошти у серпні-вересні.

  В цьому році територіальними громадами району на обласний конкурс подано 28 проектів на загальну суму 3877,5 тис. грн. Район увійшов в десятку кращих серед поданої кількості проектів в області.

  За результатами проведеного засідання конкурсною комісією визнано переможцями 9 громад, це: Гопчицька с/р з проектом «Нове життя – Гопчицькому Будинку культури!», Погребищенська м/р - «Здорове підростаюче покоління – здорова нація. Розвиток спортивної інфраструктури у м. Погребище», Сніжнянська с/р - «Енергомодернізація навчального закладу – здоров'я дітей та економія енергоресурсів», Черемошненська с/р - "Тепло в навчальному закладі - тепло в дитячих серцях", Дзюньківська с/р – «Діти –наше майбутнє. Створення умов навчання шляхом заміни вікон на сучасні енергозберігаючі в Дзюньківській ЗОШ І-ІІІ ступенів», Мончинська с/р - «Культурне дозвілля Мончинської громади », Павлівська с/р - «Діти – квіти нашого майбутнього», Адамівська с/р - «Вуличне освітлення за інноваційними технологіями в Адамівській сільській раді», Борщагівська с/р - "Збереження медичної галузі на селі".

  Загальна вартість проектів становить 2,1 млн. грн., з них кошти з обласного бюджету становлять біля 600 тис. грн., з місцевого бюджету – 869 тис. грн., кошти інших джерел – 635 тис. грн.

  Останніми роками, проаналізувавши тематики поданих проектів, можна сказати, що найпоширеніша проблема серед громад відслідковується по впровадженню енергозберігаючих заходів в закладах освіти, по ремонтах закладів культури та освітленню населених пунктів.

  Слід відзначити позитивний досвід голів територіальних громад, які для реалізації інвестиційних проектів вишукують додаткові фінансові ресурси шляхом участі в грантових програмах, а не чекають, що хтось за них це зробить або гроші з’являться самі по собі, як буває в казці.

  Бажаю всім переможцям успішного впровадження задуманого!

  Начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації М. Нечипорук