Інтерв’ю з першим заступником голови Погребищенської районної державної адміністрації Петром ШАФРАНСЬКИМ

  — Петре Петровичу, на початку 2019 року було укладено тристоронню угоду між Погребищенською райдержадміністрацією, Вінницькою облдержадміністрацією та обласним управлінням дорожнього господарства з метою солідаризації можливостей, і в першу чергу фінансових ресурсів, на ремонт та утримання доріг місцевого значення. Які реальні кроки вдалося зробити у рамках цієї Угоди?

  — Протягом 2019 року вдалось залучити рекордну суму коштів субвенції з Державного дорожнього фонду на ремонт та утримання доріг місцевого значення Погребищенського району — 10,2 млн. гривень. Це відбулось можливим завдяки і консолідації коштів районного (3,1 млн. грн.) і сільських (0,54 млн. грн.) бюджетів. Приємно зазначити, що не обійшлося і без коштів місцевих землекористувачів (0,92 млн. грн).

  Таким чином, загальний кошторис ремонтних робіт склав 14,76 млн. гривень.

  Відповідно до укладеної Угоди ремонтні роботи у 2019 році проведено на наступних ділянках доріг: №0-02-17-05 «межа Житомирської області—Погребище—Іллінці», протяжність складає 37 км; №С-02-17-40 «Погребище—Дзюньків—Збаржівка— межа Київської області» протяжністю 22,4 км; №С-02-17-01 «Погребище—Ширмівка—Соснівка» протяжністю 24,3 км.

  Службою місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області виконавцем ремонтних робіт в межах Погребищенського району була визначена філія «Погребищенський райавтодор» ДП «Вінницький облавтодор» (керівник Василь Янчук). Отож усі дорожні роботи проводились цією структурою з утримання шляхів.

  Погребищенська районна державна адміністрація за співпрацю в реалізації проекту відновлення дорожньої інфраструктури району дякує керівництву та працівникам «Погребищенського райавтодору», а також районній раді та її депутатському корпусу, керівництву і депутатам Дзюньківської, Білашківської, Ширмівської сільських та Погребищенської міської рад. Також подяку висловлюємо за фінансову співучасть керівникам сільськогосподарських підприємств Петру Поліщуку, Олександру Колотуцькому, Сергію Панадію та Юрію Карповичу.

  — Хотілося б почути Ваші прогнози з поліпшення дорожньої інфраструктури району у цьому році. Адже, як відомо з розмов навколо прийнятого бюджету, у 2020 році фінансування ремонту та утримання доріг місцевого значення у багатьох місцевостях дещо скоротилося, а що треба очікувати для нашого району?…

  — На початку грудня 2019 року, Управлінням дорожнього господарства Вінницької облдержадміністрації спільно з керівництвом районів проведено розподіл між районами коштів субвенції, що надійшли на область з Державного дорожнього фонду на ремонт та утримання доріг місцевого значення.

  Зважаючи на ефективне використання нами субвенції у 2019 році та розмір співфінансування місцевих бюджетів для експлуатаційного утримання доріг Погребищенського району на 2020 рік передбачені видатки у сумі 10 млн. грн., при цьому на місцевому рівні необхідно забезпечити співфінансування в межах 3,77 млн. грн.

  У 2020 році ремонтні роботи заплановано проводити лише в рамках експлуатаційного утримання на таких дорогах: №0-02-10-03 «Славна—Спичинці—Погребище», протяжність складає 26,5 км (в межах Погребищенського району); №0-02-17-05 «межа Житомирської області—Погребище—Іллінці» протяжністю 37 км (в межах Погребищенського району); № О - 02-17-04 «Плисків—Очеретня» протяжністю 9,9 км; № О - 02-17-03 «ст. Погребище Перше—Адамівка—Розкопане—Барвінкове» протяжністю 8,9 км; № С - 02-17-22 «Степанки—Талалаї» протяжністю 6,1 км; № С - 02-17-29 «Бурківці—Озерна» протяжністю 17,4 км.

  Через район проходить також 55-кілометрова ділянка дорога державного значення «Турбів—Погребище—Сквира», яка перебуває на балансі ДП «Вінницький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», який визначатиме суму фінансування ремонтів даного шляху та його експлуатаційне утримання.