Підбито проміжні підсумки розгляду проєктів перспективних планів областей.

  На своїй FB-сторінці народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін повідомив, що перше коло обговорення чітко зазначило кілька важливих аспектів, на які варто звернути увагу.

  Він зауважив, що попри дію закону про добровільне об'єднання, новий адміністративно-територіальний устрій – це завжди баланс між добровільністю та державним інтересом. Надання висновку від ОДА, що свідчить про дотримання процедури, не дорівнює потраплянню в перспективний план. Відтак, діалог та аргументи – це єдиний шлях. Шини та перекриті дороги – це шантаж, що не матиме результатів.

  Серед діючих громад є такі, що не потраплять до перспективних планів. Так, це наслідок політики минулого, але не може бідна дрібна громада, що не показала позитивної динаміки за роки функціонування, претендувати на існування в майбутньому. Тим більш, якщо вона є передмістям обласного центру.

  «Даний топ-5 – це мої суб'єктивні враження, що ґрунтуються на побаченому та проговореному, на якості презентаційних матеріалів, на мінімізації конфліктних зон, на залученні зацікавлених сторін в процес розробки», – зазначає Віталій Безгін.