31 січня, в Меморіальному комплексі на території Міністерства оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки та внаслідок російської збройної агресії на Сході України за участі родин полеглих Героїв, офіцерів та працівники структурних підрозділів оборонного відомства і Генерального штабу ЗС України, представників Національної гвардії України, курсантів навчальних закладів столиці та військовослужбовців Київського гарнізону.

  Дзвін Пам’яті пролунав тридцять два рази...

  Диктор зачитав 32 прізвища військовослужбовців, які віддали свої життя за Україну. Серед них — наш земляк Роман Башняк із Новофастова.

  У пам’ятному заході взяли участь мама загиблого Героя Валентина Михайлівна, його донька, дружина, родичі, ветерани АТО/ООС Погребищенського району, представники військового комісаріату та райдержадміністрації.

  Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

  Башняк Роман Васильович (14.04.1972 – 31.01.2015)

  Капітан, командир танкового взводу 3-ї танкової роти танкового батальйону 30-ї окремої гвардійської механізованої Новоград-Волинської Рівненської орденів Червоного Прапора і Суворова бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, капітан.

  Народився 14 квітня 1972 року в селі Новофастів Погребищенського району Вінницької області. У 1989 році закінчив середню школу села Новофастів.

  З 1989 року в Збройних Силах СРСР/України. У 1993 році закінчив Казанське вище танкове командне Червонопрапорне училище імені Президії Верховної Ради Татарської АРСР (місто Казань Республіки Татарстан Російської Федерації). З 1993 року проходив військову службу у Збройних Силах України. Служив на різних посадах у військовій частині міста Бердичів Житомирської області, потім - заступник начальника штабу батальйону 72-ї окремої гвардійської механізованої Червоноградсько-Київської ордена Червоного Прапора бригади Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А2167, місто Біла Церква Київської області). У 2005 році, через скорочення Збройних Сил України, звільнився у запас.

  Проживав у місті Біла Церква Київської області, де працював на різних роботах.

  31 липня 2014 року мобілізований Липовецько-Погребищенським об’єднаним районним військовим комісаріатом Вінницької області до лав Збройних Сил України. Служив у 30-ій окремій гвардійській механізованій Новоград-Волинській Рівненській орденів Червоного Прапора і Суворова бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А0409, місто Новоград-Волинський Житомирської області).

  До грудня 2014 року ніс службу на блокпостах у Херсонській області на адміністративному кордоні з окупованою Збройними Силами Російської Федерації Автономною Республікою Крим.

  Взимку 2014-2015 років брав участь в антитерористичній операції на сході України. Учасник боїв під містом Волноваха Донецької області та за Міжнародний аеропорт «Донецьк». Позивний «Лісник».

  26 січня 2015 року був перекинутий у складі танкової групи під місто Дебальцеве Донецької області. При спробі зайти в «Дебальцевський мішок» по трасі Артемівськ (нині Бахмут) - Дебальцеве група військ і техніки Збройних Сил України, у складі якої перебував Роман Башняк, була обстріляна і з втратами відступила. 30 січня 2015 року при новій спробі зайти в «Дебальцевський мішок» прорвалися лише три одиниці техніки, в тому числі танк Т-64, командиром якого був капітан Башняк.

  31 січня 2015 року капітан Башняк загинув поблизу селища міського типу Чорнухине Попаснянського району Луганської області в районі боїв за місто Дебальцеве Донецької області. Разом з ним загинули механік-водій молодший сержант Лимарь та навідник-оператор солдат Батурін. З того часу екіпаж танку вважався зниклим безвісти.

  20 лютого 2015 року тіло капітана Башняка було доставлено з поля бою до морга міста Луганськ, після чого його передали гуманітарній місії «Чорний Тюльпан», яка доправила його до моргу міста Дніпропетровськ (нині – місто Дніпро).

  2 червня 2015 року волонтери встановили, що Роман Башняк помилково був похований 6 березня 2015 року у місті Тячів Закарпатської області замість бійця 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Романа Козичко. 26 червня 2015 року експертиза ДНК підтвердила результати роботи волонтерів.

  23 липня 2015 року перепохований на кладовищі села Новофастів Погребищенського району.

  31 січня 2016 року в селі Новофастів Погребищенського району на фасаді будівлі загальноосвітньої школи (вулиця Садова, 14), де навчався Роман Башняк, йому відкрито меморіальну дошку.

  Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (22.09.2015; посмертно).

  Залишились батьки, брат, дружина та донька.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації