З цього року діти з інвалідністю всіх нозологій мають право на забезпечення реабілітаційними заходами у реабілітаційних установах, закладах охорони здоров’я у відповідності до індивідуальної програми реабілітації.

  З 4 грудня 2019 року Міністерством соціальної політики України було внесено зміни до постанови Кабміну №309 від 27.03.2019року, згідно якої порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю був розширений.

  У минулому році на проведення реабілітаційних заходів для дітей-інвалідів із Погребищенського району було передбачено 60,3 тис. грн. з державного бюджету – це було 3 дітей із дитячим церебральним паралічем, які отримували медичні послуги у центрах реабілітації дітей з інвалідністю . З цього ж року правом на отримання реабілітації за рахунок державного фінансування зможуть скористатися діти усіх нозологій – на Погребищенський район у цьому році передбачено 66 тис. грн. приблизно на 3 дітей. Зауважимо, гранична вартість надання реабілітаційних послуг складає від 16 до 25 тис. грн., залежно від стану дитини, втім якщо дитина – сирота або позбавлена батьківського піклування і має інвалідність, то гранична вартість збільшується на 50%.

  Для того щоб направити дитину до однієї із визначених реабілітаційних установ, батькам або законному представнику дитини спочатку потрібно звернутись до лікаря первинної ланки, з яким підписано декларацію.

  У першу чергу потрібно отримати виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою № 027/о, потім рекомендації стосовно безпосереднього медичного закладу від вузькоспеціалізованого фахівця. З цими документами слід звернутись до ЛКК (лікарсько-консультативна комісія. Комісія зробить відповідний запис в індивідуальній програмі реабілітації і саме з цими, вже остаточними медичними висновками, необхідно звернутися до управління соціального захисту населення. Тоді, укладається трьохстороння угода між батьками (представниками дитини), департаментом і закладом, що надає реабілітаційні послуги.

  Крім того потрібно подати заяву до управління соціального захисту населення у довільній формі разом з копіями: паспорта громадянина України чи свідоцтва про народження, або іншого документа, що посвідчує особу дитини; індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в якій обов’язково визначено обсяг, термін проведення, місце проведення реабілітаційних заходів та ступінь. Також при зверненні до управління один із батьків дитини чи її законний представник має надати копію та оригінал власного паспорта або іншого документа, що посвідчує особу та довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

  Отримати детальну інформацію щодо забезпечення дітей з інвалідністю всіх нозологій заходами з реабілітації можна в управлінні соціального захисту населення за адресою: м.Погребище, вул. Б.Хмельницького, 81, каб. 8, тел. 2-17-58.