Початок лютого - традиційний період зростання захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

  Кількість захворілих в Погребищенському районі на ГРВІ майже вдвічі перевищує рівень захворюванності минулого року. Так станом на початок лютого поточного року було зареєстровано 674 випадки ГРВІ проти 397 випадків в 2019 році, 1 випадок грипу, 85 осіб було шпиталізовано, із них 75 дітей.

  Грип – це серйозне високозаразне захворювання з ризиком госпіталізації та навіть смерті, збудником якого є віруси трьох типів: А, В, С. Віруси грипу В і С викликають поодинокі захворювання, вірус типу А найчастіше стає причиною спалахів.

  Циркуляція вірусів грипу лабораторно підтверджена на території всієї України, переважно це вірус грипу АH1N1

  За повідомленням Центру громадського здоров’я, станом на кінець січня 2020 р. в Україні лабораторно підтверджено 13 летальних випадків від ускладнень грипу в Житомирській, Запорізькій, Тернопільській, Черкаській та Рівненській областях. Жоден із померлих не був вакцинований проти грипу. Грип дуже легко передається повітряно-крапельним шляхом. Навіть хворий із легкою формою грипу становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів, до 7 днів.

  Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово, найчастіше це: підвищення температури тіла до 38°С і вище; головний біль, біль у м'язах, біль у горлі; кашель; нежить.

  Особливо вразливими до інфекції є: діти віком до 5 років; вагітні; люди похилого віку; хворі на діабет, хронічні легеневі та серцево-судинні захворювання.

  Правильна профілактика грипу допоможе захистити себе та оточуючих від зараження та запобігти поширенню небезпечних вірусів.

  Найефективнішим засобом профілактики грипу є вакцинація. Вакцинація посилює здатність організму протистояти грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

  Лише за 4 тижні 2020 року в Україні від грипу вакцинувалося біля 220000 осіб, тоді як в минулому році за весь епідемічний сезон (32 тижні) від грипу було вакциновано 161 тисячу осіб.

  Аби зменшити ризик виникнення захворювання на ГРВІ та грип, Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області рекомендує:

  • по можливості обмежувати контакти з людьми, особливо у яких є прояви респіраторної інфекції або хворобливий вигляд;
  • краще уникати місць масового скупчення людей та регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання, адже віруси грипу зберігаються в повітрі від 2 до 9 годин;
  • збереженню місцевого імунітету та попередженню фіксації вірусу на слизових оболонках сприяє закапування сольових розчинів, які можна приготувати самостійно (1 чайна ложка звичайної солі на 1 літр кип’яченої води) або купити в аптеці фізіологічний розчин для введення в носові ходи;
  • дотримуватись правил особистої гігієни: мийте руки з милом або обробляйте їх антисептиками, не торкайтесь брудними руками обличчя;
  • витирати носа при нежиті необхідно одноразовими серветками, адже багаторазові серветки та рушники, особливо у громадських місцях, суттєво підвищують ризик зараження і широкого розповсюдження інфекції;
  • харчуватись збалансовано та вживати вітамінізовані продукти;
  • спати не менше 7 годин для повноцінного відновлення організму.

  Пам'ятайте: грип надзвичайно небезпечний своїми ускладненнями (пневмонія, отит, міокардит, менінгіт, менінгоенцефаліт). Саме тому, при появі перших симптомів грипу, необхідно залишитися вдома і викликати лікаря!

  Погребищенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.