4 березня 2020 року перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський провів розширене засідання районної комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  Основним питанням повістки денної засідання комісії було про заходи щодо запобігання виникнення надзвичайної ситуації внаслідок можливого поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.

  Відкривши засідання Петро Петрович проінформував, що у зв’язку із поширенням у Європі гострої респіраторної хвороби COVID-19 (короновірус) та значної кількості вихідців району, які працюють в Польщі, Італії, Португалії існує небезпека для району щодо виникнення надзвичайної ситуації внаслідок можливого його поширення.

  Головний лікар КП «Погребищенська центральна районна лікарня» Олег Олексієнко повідомив, що за інформацією Міністерства охорони здоров'я України, станом на 4 березня 2020 року у світі зареєстровано 93 160 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 198 - летальні. Одужало вже 50 690 осіб. Наразі в Україні зареєстровано один підтверджений випадок COVID-2019. Хворобу виявлено у чоловіка в Чернівецькій області, який з дружиною повернувся з Італії. По всій Україні у визначених медичних закладах продовжуються навчання (симуляційні вправи) на випадок фіксації коронавірусу. Вберегтися від вірусу можна, дотримуючись звичайних заходів обережності та правил гігієни:

  • вчасно звертатися до лікаря, не займатись самолікуванням;
  • у разі появи перших симптомів ГРВІ, високої температури - невідкладно звертатися до свого сімейного лікаря в телефонному режимі або викликати екстрену медичну допомогу; повідомити попередню історію подорожей, якщо такі є.
  • мити руки з милом упродовж 20-ти секунд або користуватись антисептиком, вміст спирту в якому повинен бути не менше 60-80%;
  • уникати контакту з людьми, які мають гарячку та кашель;
  • під час кашлю та чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
  • не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;
  • зміцнювати імунітет та слідкувати за самопочуттям; - надягати захисну маску необхідно тільки людям, які себе погано почувають, здоровим маску не потрібно вдягати;
  • особиста гігієна.

  З інформацією про стан епідемічної ситуації на території Погребищенського району і м. Погребище та логістику дій працівників медичних закладів в разі появи у мешканців району ознак захворювання виступив головний лікар КП «Погребищенський центр первинної медико-санітарної допомоги» Іван Роздольський. Він зазначив, що вразі виявлення у хворого підозр на коронавірус його невідкладною медичною допомогою буде доставлено у м.Вінницю в спеціалізовану клініку, а осіб, які із ним контактували доставлятимуть на двохтижневий карантин у інфекційне відділення центральної районної лікарні .м.Погребище.

  Комісія прийняла рішення закупити спеціальні біокостюми захисту медиків та бактерицидних опромінювачів, рекомендувала бюджетним установам, організаціям та суб’єктам господарювання всіх форм власності починаючи з 5 березня 2020 року утриматись від проведення масових заходів з метою запобігання занесенню та розповсюдження коронавірусу.

  Також на засіданні начальник Погребищенського районного сектору ГУ ДСНС України у Вінницькій області Сергій Недошовенко проінформував про стан пожежної, техногенної безпеки відомчих об’єктів відділу освіти Погребищенської райдержадміністрації та Погребищенської районної ради.

  Про погодження на проведення заходів щодо приспуску води водного об’єкту з метою усунення аварійності дамби йшлося у інформації Володимира Коріненка, начальника відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, енергетики та захисту довкілля райдержадміністрації.

  Комісія також розглянула питання про проведення заходів щодо усунення можливості створення аварійних ситуацій в районі на дорогах державного значення, які можуть виникнути внаслідок падіння аварійних дерев, що ростуть вздовж доріг.

  Загальний відділ апарату райдержадміністрації