23 березня 2020 року перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський провів розширене засідання районної комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  Комісія прийняла рішення про додаткове посилення на території району заходів карантину введеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» для запобігання занесення та поширенню на територію Погребищенського району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

  Загальний відділ апарату райдержадміністрації

  ПРОТОКОЛ № 9

засідання районної комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

  м. Погребище                                              "23" березня 2020 р.

  Головував: Голова районної комісії ТЕБ та НС перший заступник голови райдержадміністрації Шафранський П.П.

  Присутні: члени районної комісії з питань ТЕБ та НС (за списком), члени районного оперативного штабу з питань запобігання занесенню та поширенню на території Погребищенського району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

  Вступне слово.

  Голова районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, перший заступник голови райдержадміністрації ШАФРАНСЬКИЙ П.П.

  Петро Петрович проінформував присутніх, що відповідно до протоколу №104/02-20 засідання Експертної комісії ДСНС України з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій від 12 березня 2020 року та Національного класифікатора України 2010, надзвичайна ситуація пов'язана із загрозою поширення гострої респіраторної хвороби на території України, спричиненої коронавірусом COVID-19 затверджена, як медико-біологічна надзвичайна ситуація, Код 20713, пов'язана з епідемічним спалахом небезпечних хвороб, державного рівня.

  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширення на території України коронавірусу COVID-19» та з урахуванням протокольного рішення №2 від 10 березня 2020р. позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, зареєстрованого за №9919/5/1-20 від 10.03.2020 «Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення України та заходів стосовно стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19» та розглянувши протокол №10 засідання обласної комісії ТЕБ та НС від 21.03.2020 року проводиться обговорення питань щодо додаткового посилення карантинних заходів на території району.

  1. Про додаткове посилення на території району заходів карантину введеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» для запобігання занесення та поширенню на територію Погребищенського району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

  СЛУХАЛИ: головного лікаря КП «Погребищенська центральна районна лікарня» та головного лікаря КП «Погребищенський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги Погребищенської районної ради»

  За словами очільниці департаменту станом на 23 березня 2020 року в лікувальних закладах області розгорнуто 600 інфекційних ліжкомісць, 290 з яких є боксовані, та 124 палати інтенсивної терапії. Наявні 182 апарати ШВЛ (апарати штучної вентиляції легень).

  За оперативною інформацією, станом 23 березня на Вінниччині вірусологічною лабораторією обласного лабораторного Центру протестовано біологічний матеріал від 17 осіб з підозрою на Covid-19. Як результат – не підтверджено жодного випадку на захворювання, спричинене коронавірусною інфекцією. Всі пацієнти перебувають в лікувальних закладах області, стан їх здоров’я задовільний.

  ВИСТУПИЛИ:

  БІЛОКОНЬ Василь Миколайович Заступник голови комісії, завідувач сектору цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи райдержадміністрації

  ДАРМОГРАЙ Павло Валерійович Начальник Погребищенського відділення поліції Калинівського відділу ГУНП у Вінницькій області

  ПОЖОВАНИЙ Олег Анатолійович Начальник управління Держпродспоживслужби у Погребищенському районі

  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширення на території України коронавірусу СОУГО-19» (зі змінами) та статті ЗО Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» за результатами доповіді та з урахуванням обговорення Комісія вирішила:

  1. Голові районної ради, міському та сільським головам на засіданнях місцевих комісії з питань техногенної-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановити та запровадити обмежувальні протиепідемічні заходи на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць відповідно до вимог статті 30 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»:

  1.1. Організувати проведення роз'яснювальної роботи серед населення з питань перебування, у разі нагальної потреби, у громадських місцях, із обов'язковим використанням засобів індивідуального захисту: лицеві маски (респіратори), рукавички. Періодично проводити дезінфекцію рук та інше. У разі ігнорування зазначених вимог, до порушників можуть вживатися заходи адміністративного впливу.

  Термін виконання: з 23 березня 2020 року до скасування карантину

  1.2. Організувати проведення дезінфекції території магістральних вулиць та зупинок громадського транспорту в ранкові та вечірні години, дезінфікуючими засобами, що дозволені для цих цілей.

  Термін виконання: з 23 березня 2020 року до скасування карантину

  1.3. Організувати заходи щодо карантинного контролю за громадянами які повернулися та повертаються з-за кордону. (Обов'язкова самоізоляція щонайменше впродовж 14 днів)

  Термін виконання: постійно протягом карантину

  1.6. В разі необхідності залучати: для тимчасового використання транспортні засоби, будівлі, споруди, обладнання, інше майно підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, необхідне для здійснення профілактичних і протиепідемічних заходів, із наступним повним відшкодуванням у встановленому законом порядку його вартості або витрат, пов'язаних з його використанням;

  Термін виконання: постійно протягом карантину

  підприємства, установи, організації незалежно від форм власності до виконання заходів з локалізації та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації пов'язаною із загрозою поширення гострої респіраторної хвороби на території України, спричиненої коронавірусом COVID-19 інфекційної хвороби.

  Термін виконання: постійно протягом карантину

  2. Управлінню фінансів райдержадміністрації: з метою запобіганню виникнення надзвичайної ситуації внаслідок можливого поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 виділити з районного бюджету:

  - КП «Погребищенський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги Погребищенської районної ради» - 20 тис.грн на придбання засобів особистої гігієни та індивідуального захисту медичних працівників;

  - Територіальному центру соціального обслуговування 15 тис грн на придбання засобів індивідуального захисту та гігієни.

  Термін: терміново

  3. Погребищенському відділенні поліції Калинівського відділу ГУНП у Вінницькій області (Дармограй П.В.) спільно з місцевими органами місцевого самоврядування:

  3.1. Посилити охорону публічної безпеки та порядку шляхом виставлення контрольно-пропускних пунктів на в'їздах та виїздах населених пунктів області та району із залученням працівників поліції, ДСНС, фахівців медичних установ та, у разі потреби, громадських формувань, з наданням права та можливості проводити санітарні огляди речей, багажу, транспортних засобів, дистанційне вимірювання температури громадян (водіїв, пасажирів);

  Термін виконання: з 23 березня 2020 року до скасування карантину

  3.2 Запровадити максимальне обмеження пересування громадян як пішки, так і власним автотранспортом всередині населених пунктів, а також міжміським, міжрайонним, міжобласним сполученням (крім медичних, продуктових, соціальних та життєвоважливих мереж);

  Термін виконання: з 23 березня 2020 року до скасування заборони.

  3.3. Запровадити піші патрулі в містах та інших населених пунктах, особливо на небезпечних в епідвідношенні об'єктах;

  Термін виконання: з 23 березня 2020 року до скасування карантину

  4. Погребищенській міській раді: розробити й оприлюднити графік та забезпечити роботу внутрішньоміського пасажирського автосполучення з метою підвезення медичних працівників та населення до аптечних пунктів, в рамках вимог карантину.

  Термін: терміново

  5. Районному сектору Головного управління ДСНС України у Вінницькій області (Недошовенко С.М.):

  розглянути питання щодо забезпечення засобами індивідуального біологічного захисту особового складу районного сектору Головного управління ДСНС України у Вінницькій області, засобами для проведення дезінфекції;

  бути готовими залучити (при необхідності) особовий склад сектору до здійснення заходів із дезінфекції приміщень з масовим перебуванням людей.

  Термін виконання: з 23 березня 2020 року до скасування заборони

  6. Інформацію про здійснення заходів щодо запобігання занесення та поширенню на територію Погребищенського району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, у відповідності до зазначеного протоколу, надавати до 15 години на адресу сектору цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи райдержадміністрації: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  Термін виконання: щоденно протягом епідемічного періоду

  7. Контроль за виконанням рішення залишаю за собою.

  Голова районної комісії ТЕБ та НС перший заступник голови райдержадміністрації П. ШАФРАНСЬКИЙ

  Секретар комісії ТЕБ та НС головний спеціаліст сектору цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи райдержадміністрації Р. МАЛЕНКО