В результаті лабораторних досліджень на Вінниччині в 36 випадках підтверджено коронавірус, в тому числі - у трьох дітей: з Вінниці, Чернівців та Гайсина

  Про це повідомив сьогодні в ОДА голова облдержадміністрації Владислав Скальський під час спільного брифінгу із Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим. «Станом на 31 березня на території Вінницької області зареєстровано 94 підозри на коронавірус.

  В 53 випадках діагноз не підтвердився, в 36 випадках виявлено коронавірус, в тому числі і у трьох дітей з Вінниці, Чернівців та Гайсина. Зразки п’яти осіб ще досліджуються. За останню добу на Вінницький лабораторний центр надійшло дев’ять екстрених повідомлень про COVID-19. 35 пацієнтів госпіталізовано, один - лікується амбулаторно. Стан наймолодшого – стабільний, є певні покращення. Проте, маємо чоловіка 56 років, який перебуває у важкому стані. Лікарі відмічають наявність у пацієнта широкого спектру супутніх захворювань, які суттєво погіршують його стан. Всього на даний час ми вже протестували в лабораторіях 623 зразків матеріалів, 587 мали негативні результати дослідження. З профілактичною метою було обстежено 30 осіб, які перебували в обсервації», - повідомив голова ОДА Владислав Скальський.

  У свою чергу, Сергій Моргунов зазначив, що станом на ранок 31 березня у місті підтверджено 28 випадків захворювання на COVID-19. Також міський голова розповів про результати досліджень на коронавірус, пацієнток, які перебували в пологовому будинку №2 на момент його закриття на карантин – всі вони негативні.

  «Породіллі виписані додому, одну вагітну жінку перевели до іншого медичного закладу. В акушерському корпусі пологового будинку провели заключну дезінфекцію»,- повідомив Сергій Моргунов.

  Було також зазначено, що серед зареєстрованих випадків у м. Вінниці -15 пацієнтів, так чи інакше, пов’язані з першим лабораторно підтвердженим випадком інфікування 42-річної жінки. Ще семеро пацієнтів з Подільського онкологічного центру: 6 - медичні працівники та 1 пацієнтка. Також троє пацієнтів, які знаходяться у відділенні, перебували за кордоном, у країнах, де зафіксовано спалах коронавірусу. У центрі перебувають ще троє людей, які за кордоном не були і, за їх словами, не контактували з прибулими особами. Вік пацієнтів - від 17 до 73 років. 5-річний племінник першої пацієнтки залишається на лікуванні в обласній дитячій інфекційній клінічній лікарні. Стан дитини задовільний.

  Владислав Скальський підкреслив, що пацієнти з лабораторно підтвердженими випадками та з підозрою на Covid -19 перебувають на стаціонарному лікуванні в боксованих палатах під постійним медичним спостереженням. Наразі визначені особи, які з ними контактували, вони самоізольовані та знаходяться під медико-санітарним наглядом.

  Щодо ситуації в цілому по країні, очільник регіону поінформував, що за даними Центру громадського здоров'я, станом на ранок 31 березня, в Україні зафіксовано 549 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 13 летальних, 8 пацієнтів одужали. Всього за добу було зафіксовано 69 нових випадків захворювання.

  Джерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/25568-v-rezultati-laboratornykh-doslidzhen-na-vinnychchyni-v-36-vypadkakh-pidtverdzheno-koronavirus-v-tomu-chysli-u-trokh-ditei-z-vinnytsi-chernivtsiv-ta-haisyna