День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на майдані Героїв у Погребищі відбувся без масових урочистостей. Цьогоріч у зв’язку з обмеженнями через пандемію коронавірусу, аби не наражати на небезпеку громадян, всі масові заходи в Україні було скасовано.

  З дотриманням правил карантину у покладанні квітів до обеліска Слави взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський, голова районної ради Сергій Волинський, міський голова Анатолій Білик, військовий комісар Погребищенського райвійськкомату підполковник Юрій Гаврилюк і нечисленні представники громадськості та трудових колективів.

  Учасники акції поклали квіти до братської могили та меморіальної стели Героїв Радянського Союзу.

  У своїй короткій промові міський голова Анатолій Білик, зауважив, що Друга світова війна ще на крок, довжиною у рік віддаляється від нас, та забути звитягу батьків, дідів, прадідів неможливо. Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих, хто віддав життя, захищаючи рідну землю, народ, сім’ю, та дякуємо тим, хто повернувся, розбудовував країну, виховував дітей.

  Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів та померлих ветеранів Другої світової війни, яка двічі прокотилася Україною, залишаючи по собі тисячі солдатських могил, відібравши життя мільйонів українських воїнів та мирних жителів. За сучасними підрахунками, загальні людські втрати України у 1939 – 1945 роках склали майже 9 млн. чол., 2,3 млн. українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Цілком чи частково на території країни було зруйновано понад 700 міст та містечок, 28 тисяч сіл, без даху над головою залишилися майже 10 млн. чоловік.

  Ми не можемо зупинити час, але в наших силах змінити шлях, який проходимо, залишити в історії та памʼяті майбутніх поколінь після себе лише добрі справи. Саме так жило і боролось покоління звитяжців, сини і доньки якого у грізну годину стали на захист рідної землі, а мільйони в ім’я нашого майбутнього пожертвували своїм життям, щоб настав мир.

  Сьогодні на території району ще живуть 9 учасників бойових дій Другої світової війни, які розгромили нацизм у Європі. Троє з них мешкають у Погребищі. Висловити свою безмежну вдячність та привітати колишніх воїнів із 75-ю річницею Перемоги над фашизмом завітали до їхніх осель міський голова Анатолій Білик, голова ветеранської організації району Надія Сінкевич, начальник сектору культури, молоді і спорту Галина Кравчук.

  Так склалося, що всі троє ветеранів: Анатолій Станіславович Рожевський, Марія Данилівна Ширкова та Сергій Іванович Мазур проживають на вулиці Театральній. Отож їм цього дня вручалися ювілейні медалі, почесні грамоти і матеріальні відзнаки від міськвиконкому, квіти та звучала пісня «День Перемоги».

  На знімках: вшанування загиблих у роки Другої світової війни на майдані Героїв у Погребищі та відвідини погребищан-визволителів у День Перемоги.

  Микола Маценко, районна газета «Колос»